"Mimarım Engelinin Farkındayım" Harekete Geçti!

mimarizm.com / 24 Aralık 2013


Evrenol Architects Kurucusu Y. Mimar Mehpare Evrenol, engelli bireylerin yaşam alanlarını genişletmek ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla "Mimarım Engelinin Farkındayım" isimli bir hareket başlattı.


Bu kapsamda 20-21 Aralık 2013 tarihinde Harbiye Askeri Müzesi'nde gerçekleştirilen Özürlüler Kongresi'ne katılarak "Mimarım Engelinin Farkındayım"ın duyurusunu yapan Evrenol, projeye ilişkin şunları söyledi:"Engeliyle yaşayan bireyin yetersiz ve çoğu zaman yanlış üretilmiş mekanlarda büyük zorluklarla karşılaştığı bir fiziki çevrede yaşıyoruz. Oysa hem kentsel hem de bina ölçeğinde, yaşam alanlarını dönüştürebilme olanağına sahip bir mesleğin mensubuyuz. Yönetmeliklerinde üzerine çıkacak projeler üretebilmesi için daha büyük bir titizlikle çalışılması gerektiğini düşünüyorum. Evrenol Architects olarak bu farkındalığı yaratmak ve dikkatinizi mimarlığın geniş olanaklarına çekmek için sizlere çağrıda bulunuyoruz.

Mimarlık matematiksel büyüklüklerden değil, yaşamın içinden türetilmelidir. Mesleğimizin şu andan itibaren gelecek kuşaklara bırakacağı en değerli miras, engelli bireyin hakkını koruyan, sosyalleşmeyi herkes için eşitlikçi kılan anlayışı olmalıdır."Ayrıntılı bilgi için
tıklayınız.


İlişkili Haberler
Mehpare Evrenol ile...
İlişkili Haberler
Ortaklar ile...
İlişkili Haberler
Tasarım Ekibi ile...
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :