Kith&Kin'den Duyguların Paylaşıldığı Bir İçsel Yolculuk; 'The Life Cycle'

mimarizm.com / 15 Mart 2013

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 15 Mart Cuma günü Studio alanında gerçekleşen sunumunda Kith&Kin, "The Life Cycle" (Yaşam Döngüsü) isimli Sonbahar/Kış 2013-2014 koleksiyonunu tanıttı. Defilede, tasarımcı Serra Kefeli'nin kendi yaptığı tablolardan hazırlanan baskılar dikkat çekti.

Serra Kefeli'nin Afrika'dan ilham alarak oluşturduğu Kith & Kin, "kabile içindeki insanların bir arada olup aynı duyguyu hissetme ihtiyacı" anlamına geliyor.

Her koleksiyonunda farklı bir tema doğrultusunda hikayesini anlatan Kith & Kin, Sonbahar/Kış 2013-2014 koleksiyonunu ilk defa Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında gerçekleştireceği sunumuyla tanıttı.Zaman ve mekan kavramlarının iç içe geçtiği koleksiyon, ilhamını içsel bir yolculuk halinden alırken, kişinin bireysel değişiminin zamanın akışıyla paralel çizgisine vurgu yapılıyor. Güçlü ve yaşama sıkı sıkıya bağlı Kith&Kin kadını her gün hayatın doğal ritmiyle büyüyor, öğreniyor ve karşısına çıkan tüm yokuşları aşarak yürümeye devam ediyor.The Life Cycle koleksiyonunun geneline hakim olan baskılar ise, Kefeli'nin kendi yaptığı yağlıboya tabloların kumaşa basılmasıyla hazırlandı. Tasarımcının iç dünyasını ve kişisel yolculuğunu yansıtan bu baskılar koleksiyonun hikâyesini tamamlıyor.   Gri, siyah, beyaz, mor ve sarının egemenliğindeki "The Life Cycle" koleksiyonunda saten, krep, ipek ve koton kumaşlar tercih edildi. Markanın imzası haline gelen Kith & Kin el işçiliği tüm koleksiyona 'couture' detaylar kazandırırken, tasarımcının önceki koleksiyonlarında olduğu gibi geometrik formlar ön plana çıkıyor.

"The Life Cycle" koleksiyonu, pelerinler, 'bodysuit'ler ve tulumlarla, güçlü renklerle ve kesimlerle Kith&Kin ruhunu yansıtıyor.


İlişkili Haberler
Moda, Dünyayı ve Kentleri Nasıl Değiştirdi?
İlişkili Haberler
Moda Yazarı Seda Yılmaz İle Modanın Gücü Adına!
İlişkili Haberler
Yazbukey'den Emel Kurhan İle "Kamusal"a Sızmak Üzerine...
İlişkili Haberler
Moda Tasarımcısı Simay Bülbül
İlişkili Haberler
"Moda Kent"in Yeni Manifester Mecralarından Örnekler
İlişkili Haberler
İstanbul Fashion Days'den Görüşler, Görüntüler, İzlenimler
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :