Zaha Hadid İmzalı Takı Serisi: Silene Collection

mimarizm.com / 27 Ocak 2016
Zaha Hadid, Aziz&Walid Mouzannar Ailesi ile yeni yüzük ve bileklik koleksiyonu Silene Collection için bir araya gelmiş.

18.yüzyılından bu yana mücevher tasarımı yapan Aziz&Walid Mouzannar Ailesi, aile miraslarını yeni yüzük ve bilekliklerden oluşan Silene Collection ile devam ettiriyor. Ailenin altıncı jenerasyonundan Dori Mouzannar&Alia Mouzannar bu koleksiyonda Zaha Hadid ile beraber çalışmış. Tasarımlar, modern ve etkileyici bir çizgi yakalamaya çalışırken malzemeyi ve el işçiliğini öne çıkarıyor. 

Silene Collection, doğal sistemlerin akışkanlığı ve karışıklığından esinleniyor. İnce altından parçaları, organik geometrilerin ve desenlerin gelişimine benzer şekilde karışık bir ağ sarmalıyor.

Akışkan formların arasındaki pırlanta kakmalı çizgiler, parçaların kırılma ve yansıma oyunlarıyla dinamik ve değişken bir kompozisyon oluşturmasına yardımcı oluyor.

Zaha Hadid işbirliği hakkında, "Alia'nın işleri, Lübnan kuyumcularının malzeme ve kompozisyonla ilgili zengin tarihinden ve geleneklerinden besleniyor. İncelikle detaylandırılmış herbir parça, karmaşıklığı ve en yüksek kalitede el işçiliğini temsil ediyor. Mouzannar ailesiyle olan ortak çalışmamız, doğal formların ve malzemelerin özgün özelliklerini keşfetmek için Alia'nın uzmanlığından ve Dori'nin bilgisinden yararlanıyor." yorumunda bulunuyor.

Dubai Heller Gallery'de tanıtılan seri, 29 Şubat'a kadar galeride sergilenecek.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :