Yaşama Dair Fotoğraf Sergisi

mimarizm.com / 13 Haziran 2022
Gedik Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı öğrencilerinin bu yıl "Yaşama Dair" temasıyla üçüncüsünü düzenledikleri online yıl sonu sergisi açıldı.

Gedik Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencileri "İç Mimaride Fotoğraf" dersi kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen online yıl sonu sergisi hazırladılar. Serginin bu yılki teması Yaşama Dair.

Sergi Metni 

Türkiye’de pandemi sürecinin başlaması ile uzaktan eğitim sürecine geçtiğimiz 2020 yılından itibaren düzenlemeye başladığımız online fotoğraf sergisinde bu yıl; yasakların bitmesi ile birlikte normal hayata geri dönüşün izlerini görmek mümkün. Uzun zamandır iç mekânlarda kapalı kalmanın hissettirdiği insani duyguların çekilen fotoğraflara yansımasını sokaklarda ve doğada görebilmek; kişisel özgürlüklerimizin kısıtlandığı bir dönemden yeniden yaşama dönmenin coşkusunu göstermek amacıyla yola çıktığımız sergide; gençler daha detaycı, gözlemci, anı yakalayabildikleri ve özgürlüğü hissettirmeye çalıştıkları fotoğraflar çektiler. Yaşama dair pek çok farklı an ve his’ten oluşan bu sergide mimariden, insana; doğadan nesnelere uzanan bir yelpazede çeşitliliğin olması, sınırlarımızı kaldırmanın simgesidir.  

Yürütücü: Dr. Öğr. Görevlisi Özge Gündem

Katılımcılar: Gedik Üniversitesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, 2021-22 Bahar Yarı Yılı “İç Mimaride Fotoğraf” Dersi Öğrencileri:

Ahmet Ortakcı, Aleyna Gülmez, Ali Oktay Çıkar, Ayşe Nur Cansu, Ebra Kanıtoğlu, Ece Zor, Eda Şükran Kızıler, Eray Maden, Filiz Açıkgöz, Gamze Özünlü, Göksu Alapala, Hande Güngör, İlayda Öztürk, Kadir Kaan Sevinç, Kübra Arat, Mehmet Akif Sancak, Mehmet Berker Tunç, Mehtap Yarar, Özge Aykırı, Özlem Fener, Sinem Akpolat, Sümeyye Coşgun, Şuheda Demirtaş, Vildan Tanrıkol, Yiğithan Konak

Grafik Tasarım: Şuheda Demirtaş, Mehmet Berker Tunç

Online sergi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :