Yaratma Cesaretini Geliştiren Oyuncak; GOM

Tuba Tellioğlu Şeren / 17 Şubat 2017
GOM, geçtiğimiz Temmuz ayında raflarda yerini alan bir tasarım oyuncağı. 3 boyutlu formlar tasarlayıp, inşa etmek için kâğıt modüllerden oluşan oyuncak, 5 yaş üzerindeki oyun oynamaktan keyif alan herkesi bu tecrübeyi denemeye davet ediyor.

Alternatif eğitim sistemlerinin etkinleştiği bu dönemde GOM; ince motor becerisi, fikir yürütme, ruhsal ve sanatsal ifade, renk & sayı algısı, işbirliği, sabır, bağlılık vb. konularına katkı sağlıyor. Yaratma cesaretinin önemini tasarım çerçevesinde vurguluyor. Yetişkinler için de eğlendirici bir hobiye dönüşebilecek özellikteki GOM, tasarım mesleğine ilgi duyanlar için ideal bir kendini tanıma aracı. 

Platon geometrisindeki formlardan esinlenen ve uzay geometrisi ile matematiği sevdirirken, soyut düşünmenin önemini vurgulayan eğitici oyuncak, ‘’Geometri bilmeyen kalmasın’’ sloganı ile Platon Akademisi’nin kapısında yazan ‘’Geometri bilmeyen giremez’’ yazısına gönderme yapıyor. 

GOM, hem birlikte kaliteli vakit geçirmek isteyen ebeveynlerin çocuklarıyla rahat iletişim kurmasını sağlama hem de yaratma cesaretine sahip nesiller yetişmesine destek olmayı amaçlıyor. 

Oyuncak temel olarak çocuklardaki soyut düşünce kavramının ve sorgulama mekanizmasının gelişmesini sağlıyor. Cinsiyet ayrımı yapmıyor; renkleri pembe ya da mavi değil, rengârenk. Rakibini yenmek için değil, ustalaşmak için oynanıyor. Yavaş oynanan bir oyuncak ve hayal kurdurmayı amaçlıyor. 

İçerisinde İngilizce, Türkçe hazırlanmış 6 sayfalık bir yönerge, 5 renk, toplam 140’lık dairesel kâğıt modül bulunuyor. Kullanılan kâğıt çocuklar için zararlı boya içermiyor. Önerilen yapıştırıcı solvent içermeyen sıvı yapıştırıcı. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :