Yaratıcı Bir Keşif Oyunu: Bi’İstanbul

mimarizm.com / 19 Ocak 2023
Ebeveyn ve çocukların “birlikte keşif deneyimi”ni artırma hedefiyle mimar ve sosyolog iki anne girişimcinin hayata geçirdiği Atelier Biiz ilk ürününü tasarladı.

Mimar Serpil Özcan Durmaz ve sosyolog Elvan Bensason’ın kurdukları Atelier Biiz’i ve tasarladıkları Bi' İstanbul kutu oyununun hikayesini kendileri aktarıyor:

Biz çocukların merakla büyüdüğüne inanan iki anne girişimciyiz. Çocuklarımızdan aldığımız ilhamla, Atelier Biiz’i ebeveyn ve çocukların “birlikte keşif deneyimi”ni artırma hedefiyle kurduk.

Bu hedefle birlikte çocuk-yetişkin herkesin keyif alabileceği ve yeni bilgiler öğrenebileceği ürünler tasarlamaya başladık. İlk ürünümüz Bi’İstanbul ile aileleri ve çocukları bu güzel şehre daha yakından bakmaya ve hayallerindeki İstanbul’u yaratmaya çağırıyoruz.

Bi' İstanbul, çocukların İstanbul' un kültürel mirasını eğlenerek öğrenebileceği, hayaller kurmasını sağlayan yaratıcı bir keşif oyunudur.

İstanbul’u keşfet, mahalleni tasarla, sokakların sesini dinle sloganıyla oyunumuz çocuklarla ve aileleri ile buluştu.

Kutuda 12 adet kayın ağacından üretilmiş ahşap blok ve bir de İstanbul’un eğlenceli haritasını bulabilirsiniz. Ahşap bloklardan 7’si İstanbul’un simgelerini temsil ediyor. Kalan 5 tanesi ise çocukların hayal gücü ile  renklendirip yerleştirebileceği bloklar. Oyunun içinde simge yapıların tarihini, haritada yerlerini bulabilmeleri için bulmacalar ve Dolmabahçe Sarayı’ndan Topkapı Sarayı’na kadar eğlenceli bir rotayı içeren bir de kitapçık yer alıyor.

Oyunumuza paralel geliştirdiğimiz atölyelerimiz de çocuklar ve aileleri ile buluşuyor. Atölyelerimizi yaratıcı drama, mimari, oyun vb. araçları kullanarak gerçekleştiriyoruz.

Ürünler ve etkinlikler hakkında detaylı bilgiyi atelierbiiz.com adresinde bulabilirsiniz.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :