YAPI'nın Ocak Sayısı Çıktı

mimarizm.com / 02 Ocak 2017
YAPI Dergisi’nin Ocak sayısında “Antwerp Limanı Yeni İdari Binası” projesine geniş yer veriliyor. Dergide Türkiye’den ve dünyadan çeşitli proje ve uygulamaların yanı sıra çeşitli konulara ilişkin makaleler de yer alıyor. 

Antwerp Limanı Yeni İdari Binası 
Yarışmayla elde edilen projede, Antwerp Limanı için yeni bir idari bina gereksinimi doğrultusunda tarihi itfaiye binası yenilenerek, üzerine modern yeni yapı yerleştirilmiş. Belçika’da yer alan projenin tasarımı Zaha Hadid Architects’e ait. 

Norveç Dağcılık Merkezi 
Reiulf Ramstad Arkitekter’in tasarladığı proje, çevresindeki dramatik peyzajın ve doğanın fantastik ölçütlerinin bir yorumu niteliğinde. Bir toplanma mekânı olarak öngörülen yapının tasarımı, işlevi üzerine biçimlenmiş. 

38°30° Çiftliği 
Çağdaş mimarlığın üretim yapısı ile buluştuğu ve fabrika tipolojisinin yeniden yorumlandığı üretim merkezi, formu sayesinde ziyaretçilerin katılımına olanak sağlayarak etkileşimli ve dinamik bir kullanım sunuyor. Projenin tasarımı Slash Architects, Arkizon Architects’e ait. 

Cheering Restoran 
H&P Architects’in tasarımı, strüktür, kaplama, tavan ve duvarı birbirinden ayırmıyor; iç ve dış mekân arasındaki sınırları silikleştirirken manzarayı ve peyzajı öne çıkartıyor. Proje Vietnam’da yer alıyor. 
  
JLL Türkiye Merkez Bürosu 
Tetris Design & Build Türkiye’nin tasarladığı Maslak’taki proje, 200’ün üzerinde çalışana evsahipliği yapan JLL Türkiye’ye konforlu ve verimli bir alan sunuyor. 

Başakşehir Engelli Rehabilitasyon Merkezi 
Yapıya ait bütün mekânlar ve açık alan düzenlemeleri engelli kullanımına uygun ölçüler, malzemeler ve ekipmanlar ile detaylandırılarak erişilebilirlik ilkesinin gerekleri yerine getirilmiş. Projenin tasarımı Pronil Mimarlık’a ait. 

Yapı dergisi

Ayrıca; 
- Madrid Río Projesi; Adnan Kaplan, Hande Gündel 
- Osmanlı Mimarlık Terminolojisini Yeniden Anlamak; Oya Şenyurt 
- Orman Alanlarının İşgal Sorunu Olarak Çıralı’nın Dünü Bugünü; İkbal Erbaş 
- Mimari Tasarımda Yerel – Ekoloji İlişkisi “Gökçeada Penceresinden Bakmak”; Fatih Canan, Fatma Kürüm Varolgüneş 
- Mimari Tasarımda Eko-Topolojik Yaklaşımlar; Fitnat Cimşit Koş, Levent Arıdağ 
- Tarihi Bir Rum Hamamı: Eğirdir Yeşil Ada (Nis/Nys Adası) Hamamı; Ayşe Betül Gökarslan, M. Elif Çelebi Karakök 
- “Ne Zaman Oynamayı Bıraktık?”; Burçin Yılmaz 
YAPI Ocak sayısında...


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :