YAPI’nın Nisan Sayısı Çıktı!

mimarizm.com / 03 Nisan 2017
YAPI Dergisi’nin Nisan sayısında “AHK KNDU Villaları” projesine geniş yer veriliyor. Dergide ayrıca Türkiye’den ve dünyadan çeşitli proje ve uygulamalar ile farklı konulara ilişkin makaleler de bulunuyor.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) 

Projenin tasarım konsepti, monolitik bir bloğu hiperboloit bir kesikle dikey olarak ikiye ayırmak, kütleleri kıvırmak ve ortada oluşan yeni alana bir cam avlu yerleştirmekle oluşmuş. COOP HIMMELB(L)AU’nun tasarladığı yapı Almanya’nın Frankfurt kentinde yer alıyor. 

AHK KNDU Villaları 

Gökhan Avcıoğlu&GAD’ın tasarladığı Antalya’da yer alan proje sürdürülebilir ve doğa ile var olabilen bir tasarımı amaçlıyor. Çevre ve doğa ile birlikte çalışması istenen tasarım, aynı zamanda temel iklimlendirme ilkelerine de uygun. 

Villa Kali 

Evin mimari dili, hem grafik hem de dramatik anlamda yakınındaki kayalığın katmanlı biçiminden esinlenmiş. Bu dil kendini üst üste binen ince ve geniş yatay levhalar olarak ortaya koyuyor. BLANKPAGE Architects + Karim Nader Studio’nun tasarladığı proje Lübnan’da yer alıyor. 

Bhaskar Evi 

Untitled Design Consultants’ın tasarladığı, Hindistan’ın Yeni Delhi kentinde yer alan proje, günün her saati günışığını içeri alacak biçimde tasarlanmış. Tasarımda nötr bir renk paleti kullanılmış. 
  
Pangaltı’da Butik Otel 

Manço Mimarlık’ın tasarladığı projede, otomotiv sektöründen esinlenen; ürün, malzeme ve grafik uygulamalar ile özellikle genç turist ve iş insanlarını çekecek esprili ve çarpıcı bir içmimari tasarım ortaya konmuş. 

“One Ocean” Restoran 

Tasarımda, manzarayı vurgulamak ve konukları restoranın konumuna özgü peyzaj öğeleriyle çevrelemek amaçlanmış. Böylece restoranda otururken konukların kendini bir yatta oturuyormuş gibi hissetmesi arzulanmış. El Equipo Creativo’nun tasarladığı proje İspanya’nın Barselona kentinde yer alıyor. 

Ayrıca; 
-    Tarihyazımına Bir Kayıt Düşmek; Şengül Öymen Gür, Serap Durmuş 
-    Konuta “İç”ten Bakmak; Armağan Seçil Melikoğlu Eke, Derya Adıgüzel Özbek, Meriç Altıntaş, Sedef Sav 
-    İç Mekân Atmosferi; Özge Cordan 
-    Mimarlıkta Dijital Üretim Teknolojileri; Aslıhan Şenel Solmaz, Ebru Güller 
-    Metalden Tasarlanan Eşek Arısı; Ceyda Özgen 
-    Anıt Yonut - Anıt Yapı; Önder Şenyapılı 

YAPI Nisan sayısında...


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :