YAPI'nın Haziran Sayısı Çıktı

mimarizm.com / 01 Haziran 2017
YAPI Dergisi’nin Haziran sayısında Özyeğin Üniversitesi Es-Lab projesine geniş yer veriliyor. Türkiye’den ve dünyadan çeşitli proje ve uygulamalar ile farklı konulara ilişkin makalelerin yer aldığı dergiyle birlikte bu ay, Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2017’de dağıtılan Fuar Eki de veriliyor.  

Özyeğin Üniversitesi Es-Lab 
Kampus eğitim binalarının içinde bulunan bu inovasyon merkezi, öğrenciler için bir odak noktası olma özelliği taşıyor. Projenin tasarımını Erginoğlu&Çalışlar Mimarlık yapmış. 

Sala Beckett’ın Yeni Mekânı 
Flores&Prats Architects’in yaptığı İspanya’daki mimari proje, Barış ve Adalet Kooperatifine ait, eski binayı restore ederek tiyatroya ait yeni kullanımına uygun hale getirmiş. 

MM Evi 
OHLAB’ın tasarladığı projede, güneş yönelimi, manzara, arazinin eğimi ve program ile bütünleşen bir enerji verimliliği arayışı gözleniyor. Proje İspanya’da yer alıyor. 

Taekwang Golf Kulübü Kafesi 
Birbiri içine geçmiş yuvarlaklardan oluşan belirgin deseniyle etkileyici büyüklükteki siyah çelik çatı her yöne doğru büyüyerek saçak halini alıyor. Güney Kore’deki projeyi mecanoo tasarlamış. 
  
Qinghe Tren İstasyonu 
AREP’in tasarladığı Çin’de yer alan Qinghe Tren İstasyonu’nu 220 metre uzunluğunda, 130 metre genişliğinde bakır rengi bir metal çatı örtüyor. Çatının kıvrımlı yapısı, cepheleri kente doğru açıyor. 

British American Tobacco Türkiye Genel Müdürlüğü 
British American Tobacco için hiyerarşi yerine sosyalliğin, durağan bir oturma düzeni yerine hareketin temellendirildiği sosyal bir büro tasarlanmış. Projenin tasarımı Bakırküre Architects’e ait. 

Yapı Dergisi 427, Haziran 2017

Ayrıca; 
- Kentin Ekolojisi mi Ekolojinin Kenti mi?; Asım Mustafa Ayten 
- Kamp: Sömürgesizleştirme Mimarlığı; Pelin Tan, Ömer Faruk Günenç 
- Postmodern Kültürde Adhokratik Süreçler ve Bir Tasarım Stratejisi Olarak “Adhosizm”; Tuğba Erdil Polat 
- Bomonti’den Tekel’e İzmir’de İçki Üretim Yapılarının Mekânsal ve Yapısal Özellikleri; Özgül Yılmaz Karaman, Mine Tanaç Zeren 
- “Sanat Kullanımları: Son Sergi” 
YAPI Haziran sayısında...
 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :