Villa Rose Projesi'ne Ödül

mimarizm.com / 23 Haziran 2022
Selim Senin'in Villa Rose Projesi, Luxury Lifestyle Awards 2022’de en iyi villa projesi ödülüne layık görüldü.

Mimar Selim Selin'in Villa Rose projesi, Luxury Lifestyle Awards 2022’de, Best Luxury Villa Architecture for Rose Villas in Rwanda kategorisinin kazananı oldu.

Rose Villas

Proje arsası Ruanda`nın başkenti Kigali`de yer almaktadır. Proje 6 adet müstakil villadan oluşan bir villa sitesidir.

Salon tasarımında 2 katlı galeriye inen merdivenlerin altında dairesel bir raf tasarlanmıştır. Bu dairesel tasarım yaklaşımı tavan tasarımlarında da devam etmektedir.

Salon 3 bölümden oluşmaktadır: yaşam alanı, yemek alanı ve mutfağa bağlanan kahvaltı alanı. Mutfak önünde tasarlanan kahvaltı alanı, 2 katlı yüksek hacimde ana yemek masasından dikey elemanlarla yarı açık olarak ayrılmıştır. Merdiven altı alan, Japon minyatür bonsai ağacı ile mekanda yeşil bir doku oluşturacak şekilde tasarlandı ve kullanılmayan bu alan yeşil doku fonksiyonu eklenmiş oldu. TV alanı, etrafındaki raflar ve altındaki şömine alanı ile sıcak bir oturma alanı sağlar.

Ebeveyn yatak odasına giyinme odasından geçilmektedir. Çamaşırları yıkayıp yerine koymaktan sorumlu hizmetliler doğrudan ebeveyn yatak odasına giremezler. Ebeveyn yatak odasında banyo ile yatak odası arasında makyaj alanı tasarlanmıştır. Banyo, makyaj alanı ve yatak odası tek mekan olarak tasarlanmıştır. Tavana ulaşmayan makyaj masası duvarı, yatak ile makyaj alanını birbirinden ayırarak makyaj için yâri özelleşmiş bir alan sağlıyor.

Banyo aynaları duvara monte edilmek yerine tavana asılarak tasarlandı. Aynalar led aydınlatmalı olarak tasarlandığından ekstra aplik koymayarak butun yatak odasi ve banyo tek bir mekana donusturuldu. Zemin kattaki hol alanı, duvarda tasarlanan dolaplarla mutfak için kiler alanı olarak ele alınmıştır. Bodrum katta spa ve spor salonu tasarlanmıştır. Bina cephesinde pahli yüzeylerle birbirinden farklı oranlarda geometrik bir cephe kompoziyonu elde edilmiştir.

Künye:

Proje müellifi: Selim Senin
Yardımcı mimarlar: Cemil Pamukçu, Esra Nur Sukayar, Kübra Mutlu, Işınsu Sopaoğlu
Mimari Proje Ofisi: WALL Corporation


Villa Rose - Resim Galerisi

İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :