Uluslararası Mimarlar Birliği 2022'yi "UIA Sağlık için Tasarım Yılı" İlan Etti

mimarizm.com / 04 Ekim 2021
UIA, "Sağlık için Tasarım Yılı" olarak ilan ettiği 2022'de, daha sağlıklı yapılar ve şehirler inşa etmek üzere tasarlamayı teşvik ediyor.

Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA) 2022'yi "UIA Sağlık için Tasarım Yılı" ilan etti. Bu vesile ile mimarları ve işverenleri daha sağlıklı yapılar ve şehirler inşa etmek üzere tasarlamaya teşvik ediyor.

UIA, açık erişimli bir dijital bilgi merkezi, uluslararası bir araştırma gündemi ve dünyanın dört bir yanındaki mimarların sağlıklı çevre konusunda bilgi edinmesine yardımcı olacak kaynakların oluşturulmasına destek de dahil olmak üzere, sağlık için tasarım bilincini ve bağlılığını artırmak amacıyla bir dizi girişimde bulunuyor.

Covid-19 salgını, hastalıkları kontrol etmede çevrenin önemini, tüm insanlar için güvenli ve sağlıklı alanlar yaratmanın değerini ve tasarımıyla ilgili politika oluşturabilmek için kanıta dayalı araştırmanın gerekliliğini ortaya koydu.

UIA, "UIA Sağlık için Tasarım Yılı” için bir logo tasarım yarışması başlattı. Kazanan logo, UIA'nın yıl boyu sürecek faaliyetlerinin tanıtımı için kullanılacak.

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :