Ulusal Lisansüstü Mekansal Çalışmalar Sempozyumu'nun Programı Açıklandı

mimarizm.com / 12 Haziran 2020
Pandemi koşulları nedeniyle, 19-20 Haziran tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek Ulusal Lisansüstü Mekansal Çalışmalar Sempozyumu'nun programı açıklandı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü, bu yıl ilk defa mekânla ilgili araştırma yapmış/yapmakta olan lisansüstü öğrencilerinin katılabildiği ulusal nitelikli bir sempozyum düzenliyor. Sempozyumun temel amacı, farklı disiplinlerden lisansüstü çalışma yapan öğrencilerin buluşabilmesini, kendi çalışmaları üzerine tartışabilmesini ve mekâna dair yaratıcı, nitelikli, güncel, eleştirel araştırmalar geliştirebilmesini teşvik etmektir. 

Sempozyum pandemi koşulları sebebiyle online olarak gerçekleştirilecektir

12-13 Haziran 2020 tarihlerinde bildirilerin (en fazla) 20 dakikalık sunum videoları oturumlar halinde YouTube üzerinden paylaşılacak ve dinleyicilerin erişimine açık olarak sunulacak. 

19-20 Haziran 2020 tarihlerinde ise canlı olarak soru ve cevap seansları gerçekleştirilecek. Bildiri sahipleri ve moderatörlerin katılacağı ZOOM toplantısı olarak düzenlenecek bu oturumlar eşzamanlı olarak https://www.youtube.com/c/MSGSUsehirvebolgeplanlamabolumu kanalından canlı olarak yayınlanacaktır.

19-20 Haziran tarihlerindeki oturumlarda bildiri sahiplerinin bildirilerini 3 dakikada kısaca açıklamasının ardından canlı yayında veya YouTube kanalında sorulan sorulara yanıt vermeleri beklenecek.

Katılımcıların, oturumları izlemesi ve sorularını ister izlediği sırada, isterse de tartışma canlı yayını esnasında Youtube kanalından iletmesi isteniyor.

Kabul alan bildiri özetlerinin yer aldığı Bildiri Özeti Kitabını önümüzdeki günlerde paylaşılacak. Tam metinlerden seçilenler ise Mimarlık Fakültesi'nin Ulusal Hakemli nitelikte olan Tasarım + Kuram Dergisinde Özel Dosya’da yayınlanacak.

Sempozyum programı için tıklayın

 

 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :