“Ubiquity / Aynı Anda Her Yerde” Akbank Sanat’ta

mimarizm.com / 08 Şubat 2021
Akbank Sanat Youtube kanalında yayınlanan “Ubiquity / Aynı anda her yerde” başlıklı video gösterimleri, videonun zaman ve yer bağımsız her yerde olabilme becerisinin altını çiziyor.

Akbank Sanat kültür sanat etkinliklerini sosyal medya kanallarından sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Akbank Sanat Youtube kanalında Şubat ayında başlayan “Ubiquity / Aynı anda her yerde” başlıklı video gösterimlerinin küratörleri Ceren Arkman ve Irmak Arkman, video serisi ile ilgili değerlendirmelerinde şöyle diyorlar:

“Pandemi döneminde hemen her şeyi her yerde yapılabilir hale getirme çabamız zorunlu olarak öne çıkmışken, videonun bu aynı anda her yerde olabilme becerisi sıradanlaşmış görünse de video zaten her zaman bu özelliğe sahipti. Videolar fiziksel mekanlarda sergilendiğinde de birden fazla mekanda aynı anda gösterilebiliyordu ve her zaman çevrimiçi dünyayı diğer bütün sanat dallarından daha fazla ve etkin kullanıyordu. Bu durum pandemi sonrasında da devam edecek. Bu nedenle izleyeceğiniz bir pandemi projesi değil, bir video projesi ve size videonun aynı anda her yerde olabilme, demokratik şekilde herkese zaman ve mekandan bağımsız ulaşabilme becerisini hatırlatmayı ümit ediyor. Umarız aynı mekanlarda olamadığımız bu dönemde tanımadığınız başkalarıyla aynı anda her yerde bu projenin keyfine varmak için zaman ayırırsınız.”

Gösterim Programı

1– 7 Şubat 2021  - Mindscapes I / Akıl Manzaraları I: Lara Kamhi + Fernando Velázquez

8– 14 Şubat 2021 - Mindscapes II / Akıl Manzaraları II: Lia + Can Büyükberber

Can Büyükberber, Metafold

15– 21 Şubat 2021  -  Memories Lost and Found / Kayıp ve Buluntu Anılar: Nancy Atakan and Kalliopi Lemos + Volkan Kızıltunç 

Nancy Atakan and Kalliopi Lemos, Necklace of Time

Volkan Kızıltunç, The Pendulum

22– 28 Şubat 2021  -  Cosmos / Kozmos: Memo Akten + Uršula Berlot

Memo Akten, Deep Meditations


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :