TRT 2'de Yeni Bir Mimarlık Programı Başladı; Eşik

mimarizm.com / 15 Kasım 2021
21. Yüzyıl Türkiyesinde Mimari Kültür alt başlığıyla yayın hayatına başlayan "Eşik" programı Salı akşamları TRT 2 ekranlarında yayınlanıyor.

2021- 2022 TRT 2 sezonu için hazırlanan “Eşik” programı; 21. Yüzyıl Türkiyesinde Mimari Kültür alt başlığıyla yayın hayatına başladı. Türkiye’nin önde gelen mimarlarının ve yapılarının yer aldığı, ilk sezonu 13 bölüm olan ve her bölümü 26 dakikadan oluşan belgesel projesinde, 2000 senesinden itibaren Türkiye Mimari Tarihi’ne eşik atlatan mimarlar ve yapıların, tasarım fikirlerinden yapım çözümlemelerine, inşaat aşamalarından günümüz kullanımına dair her türlü detaya yer veriliyor.

Son 20 yıl içinde Türkiye mimarisine önemli katkıları olduğu düşünülen Emre Arolat, Han Tümertekin, Nevzat Sayın, Ahmet Alataş, Murat Tabanlıoğlu gibi mimarların kendi eserlerini anlattığı programın ilk sezonunun çekimleri İstanbul, Çanakkale, İzmir, İzmit gibi farklı illerde gerçekleştirildi.

Programda yer alan yapıların bazıları ise şu şekilde; Sancaklar Camii, Troya Müzesi (Ömer Selçuk Baz), Arter, Kanyon, Santral İstanbul, Yapı Kredi Kültür Sanat Merkezi (Ertuğ Uçar-Mehmet Kütükçüoğlu), Angelos Zeytinyağı Fabrikası

Her salı saat 20.00’de TRT 2 ekranlarında ekrana gelen programın yayınlanmış bölümlerine trtizle.com ve TRT 2’nin YouTube kanalından ulaşılabilir.

Jurnal Kolektif’in projesi olan programın yapımcılığını Fevziye Hazal Ertek, yönetmenliğini Şeyhmus Altun üstleniyor.

 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :