MİM'in Bu Hafta Konuğu Arman Tolga Akdoğan

mimarizm.com / 27 Eylül 2021
MİM‘in 27 Eylül 2021 saat 20:00'da TRT2'de yayınlanacak 52. bölümünde Nevzat Sayın, Arman Tolga Akdoğan ile bir araya geliyor.

MİM‘in 52. Bölümünde Nevzat Sayın, Türkiye, Hollanda ve İspanya deneyimleriyle farklı ölçekler üzerinden özel ve kamusal alanlardaki mimarlıkları konuşmak üzere Arman Tolga Akdoğan’ı ağırlıyor. MİM Arman Tolga Akdoğan bölümü, 27 Eylül 2021 tarihinde saat 20.00'de TRT2’de izleyici ile buluşacak. 

Yapımcılığını Lacivert Film’in üstlendiği Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsü Enerji Müzesi'nde çekimleri gerçekleştirilen MİM programını Nevzat Sayın hazırlayıp sunuyor. Bölüm yayını ve hafta içi devam eden tekrarlarının ardından TRT İZLE, TRT 2 youtube kanalı ve TRT Dinle kanalında yer alan programın dekoru ise tasarım ürünlerin tedarikçisi olarak 1992 yılından beri tasarım ve mimarı alanında bir Türkiye’de referans noktası olan Mozaik firmasından temin edildi.

 

*

Arman Tolga Akdoğan Hakkında

Akdoğan, Mimar Sinan Üniversitesi (MSÜ) Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden 1999 yılında mezun oldu. Rotterdam Berlage Institite’de yüksek lisans programını 2002 de tamamladı.  West8’de kurucu ortak Adrian Geuze ile mimarlık ve kentsel tasarım alanında proje yöneticisi olarak çalıştı. 2005 yılında Rotterdam Mimarlık Bienaline misafir küratör olarak davet edildi ve Türkiye’de turizmin gelişiminin dinamiklerini inceleyen “Capitalist Metastasis” isimli sergiyi düzenledi. 2006 yılında davet üzerine Office for Metropolitan Architectur’da (OMA) Rem Koolhaas ile çalışma fırsatı buldu. 2007 yılında Felix Madrazo ile Rotterdam merkezli “IND [Inter.National.Design]" mimarlık ofisini kurdu. Ofisin ikinci merkezi 2019 yılında İstanbul’da açıldı ve dünyanın farklı ülkelerinde uluslararası ölçekte projeler tasarlamaya ve yönetmeye başladılar. IND [Inter.National.Design]’nın önemli projeleri arasında şunlar sayılabilir.

- Ceuta İspanya’da Ceberitarık Boğazı Toplu Konut Yarışması birinciliği ve uygulaması, 2007_2012.

- Çanakkale Sayısal Karasal Anten Kulesi uluslararası yarışması birinciliği ve uygulaması, 2014 – 2020.

- Arkadia Konutları, İstanbul, Türkiye.

- Kavuşma Durağı, Taksim, İstanbul 2020


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :