Tasarım Bienali Sohbetleri Podcast Serisi Başlıyor

mimarizm.com / 12 Haziran 2020
İstanbul Tasarım Bienali ekibi moderatörlüğünde ve VitrA sponsorluğunda, bienalin önceki edisyonlarının küratörleri ve katılımcılarıyla gerçekleştirilecek "Tasarım Bienali Sohbetleri" adlı podcast serisinde, günümüzde hâlâ güncelliğini koruyan sergi ve projeleri bugünden yorumlanacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Tasarım BienaliVitrA sponsorluğunda gerçekleşecek Tasarım Bienali Sohbetleri adlı bir podcast serisine başlıyor. 

Tasarım Bienali Sohbetleri’nin Tasarım Bienali’ne Dönüş altbaşlığını taşıyan serisinin ilk bölümü yayımlandı. Serinin yeni bölümleri ise 17 Haziran’dan itibaren her Çarşamba İKSV’nin Spotify hesabında dinlenebilecek. 15 programdan oluşacak Tasarım Bienali’ne Dönüş serisinde, İstanbul Tasarım Bienali ekibi moderatörlüğünde, bienalin önceki edisyonlarının küratörleri ve katılımcılarından Jan Boelen, Vera Sacchetti, Nadine Botha, Orkan Telhan, Judith Seng, Camilo Oliveira, Emre Arolat gibi isimlerle sohbetler gerçekleştirilecek.

Bienal ekibi “Tasarım Bienali’ne Dönüş”ün ardındaki düşünceyi anlatıyor

Tasarım Bienali’ne Dönüş serisinin İKSV’nin Spotify hesabında yayımlanan ilk bölümünde farklı dönemlerde İstanbul Tasarım Bienali ekibinde çalışan Deniz Ova, Bahar Türkay, Merve Yücel ve Can Koçak programın ardındaki düşünceyi anlatıyor, geçmiş sergilerden güncelliğini koruyan konu ve projeleri hatırlarken akıllarında yer eden “sahne arkası” anlarını paylaşıyor. Türkçe gerçekleşen sohbeti dinlemek için tıklayın.

Jan Boelen, Vera Sacchetti ve Nadine Botha tasarım eğitiminde nelerin değişebileceğini tartışacak

17 Haziran Çarşamba günü yayında olacak bölüm, 2018’de Okullar Okulu ana başlığıyla düzenlenen 4. İstanbul Tasarım Bienali’nin küratörü Jan Boelen ile yardımcı küratörler Vera Sacchetti ve Nadine Botha’yı bir araya getirecek. Deniz Ova’nın moderatörlüğünde ve İngilizce gerçekleşecek sohbette, bienalin üzerinden geçen iki yılın ardından tasarım eğitiminde nelerin değiştiği ve değişebileceği tartışılacak.

Orkan Telhan genetik olarak yeniden tasarlanmış ürünlerin etrafındaki tartışmaları yorumlayacak 

24 Haziran Çarşamba günü yayımlanacak bölümde, Mikrobiyal Tasarım Stüdyosu: 30 Günlük Simit Diyeti adlı projesiyle 3. İstanbul Tasarım Bienali’nde yer alan Orkan Telhan, genetik olarak yeniden tasarlanmış ürünlerin etrafındaki tartışmalara bugünden bakacak ve “İyi GDO var mı?” sorusuna cevap arayacak. Sohbet, Deniz Ova’nın moderatörlüğünde, Türkçe gerçekleşecek.

Judith Seng “Rol Yapan Nesneler VII – Akışkan Ölçüler Okulu”nun günümüze temas eden yanlarını sorgulayacak 

1 Temmuz Çarşamba günü yayımlanacak bölümün konuğu, Judith Seng olacak. Can Koçak moderatörlüğünde, İngilizce gerçekleşecek sohbette Seng’in 4. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında sergilenen ve katılımcıları “uzlaşma seansları” aracılığıyla iletişim kurmaya çağıran Rol Yapan Nesneler VII – Akışkan Ölçüler Okulu yerleştirmesinin günümüze temas eden yanları sorgulanacak.

Camilo Oliveira “An I: Dijital Benliğimle Konuşmak”ın güncel yönünü tartışacak

8 Temmuz Çarşamba günü yayımlanacak bölümde, hem dijitalleşmenin hız kazandığı hem de sosyalleşmenin azalmasıyla insanların kendileriyle konuşma pratiklerini artırdığı bugünlerde Camilo Oliveira’nın 4. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında sergilenen An I: Dijital Benliğimle Konuşmak adlı video yerleştirmesinin güncel yönü odağa alınacak. Sohbet, Can Koçak moderatörlüğünde, İngilizce gerçekleşecek.

Emre Arolat bienalin mirasını, yerel ve küresel tartışmaları sorgulayacak

15 Temmuz Çarşamba günü yayımlanacak bölümde, 1. İstanbul Tasarım Bienali’nin ortak küratörlerinden ve Türkiye’nin en önemli mimarlarından Emre Arolat, 2012’den bu yana düzenlenen bienalin mirasını sorgularken yerel ve küresel tartışmalara da değinecek. Sohbet, Bahar Türkay moderatörlüğünde, Türkçe gerçekleşecek.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :