Tarihi Yapıda Modern Çalışma Mekanı; myGini Ofis

mimarizm.com / 12 Haziran 2018
San Francisco’da tarihi bir tuğla binada yer alan Ofist imzalı myGini Ofis, mevcutla yarışmayan, mekana saygılı bir tasarım çizgisine sahip.

Mehmet Sezgin ve ekibi tarafından ABD’de kurulan mobil bankacılık uygulaması myGini app'in Ofist imzalı yeni çalışma mekanı, San Francisco'nun finans bölgesinde, 1858 tarihli zarif bir tuğla binada yer alıyor.

Tasarıma başlarken mekanın sahip olduğu güçlü karakterin önemli bir yol gösterici olduğunu belirten Ofist kurucuları Yasemin Arpaç ve Sabahattin Emir, bu durumun ‘oldukça sınırlayıcı’ olduğuna dikkat çekerken şunları ekliyor:

"Gerekli dengeyi sağlamak çok bağlayıcı ve zor olabiliyor. Çünkü ekleyeceğimiz her kalem, mekanın karakteriyle çelişmeden, onunla yarışmadan, onun yanında, onunla birlikte var olabilmeli."

Mevcudun içine usulca yerleşmek...

Bu hedef doğrultusunda mekanı yeni işlevi ve kullanıcıları için tasarlamayı amaçlayan Ofist ekibi, yeni nesil ofis programını karşılayacak işlevleri mekan içerisinde kurgularken izledikleri yolu şu cümlelerle özetliyor:

"Açık, rahat, samimi, eğlenceli ve hiyerarşiden uzak bir ofis için sadece gerektiği kadar ekleme yapmak. Kibar, çoğunlukla beyaz, düz hatlı, basit ve modern formları, sarıdan kırmızı ve kahveye uzanan mevcut homojen renklerle ve ahşap ile tuğlanın güçlü dokusuyla kontrast yaratacak şekilde bir araya getirmek. Son olarak kontrastı arttırmak ve mekana eğlence katmak için biraz renk ve grafik. Mevcutla yarışmamak, onu güçlendirip ortaya çıkararak içine günümüz ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ama usulca, kibarca, saygıyla yerleşmek..."


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :