Sümeyye Nur Öztürk MİM'e Konuk Oldu

mimarizm.com / 26 Temmuz 2021
19 Temmuz günü TRT 2'de yayınlanan MİM'de Nevzat Sayın'ın konuğu Sümeyye Nur Öztürk oldu.

MİM'in 42. bölümünde Nevzat Sayın, dünyaya dair düşüncelerimizin mimarlığımızın altyapısını nasıl oluşturduğunu genç bir mimar adayından duymak için Sümeyye Nur Öztürk ile söyleşti. MİM Sümeyye Nur Öztürk bölümü 19 Temmuz 2021 tarihinde saat 23:00'da TRT2‘de izleyici ile buluştu.

Yapımcılığını Lacivert Film’in üstlendiği Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsü Enerji Müzesi'nde çekimleri gerçekleştirilen MİM programını Nevzat Sayın hazırlayıp sunuyor. Bölüm yayını ve hafta içi devam eden tekrarlarının ardından TRT İZLE, TRT 2 youtube kanalı ve TRT Dinle kanalında yer alan programın dekoru ise tasarım ürünlerin tedarikçisi olarak 1992 yılından beri tasarım ve mimarı alanında bir Türkiye’de referans noktası olan Mozaik firmasından temin edildi.

 

*

Sümeyye Nur Öztürk Hakkında

Sümeyye Nur Öztürk, 1996 yılında doğdu. 2016 yılında Vefa Lisesi’nden mezun oldu. MEF Üniversitesi Mimarlık Bölümü’ndeki lisans eğitimini de 2021’de tamamladı. 2021 güz döneminde MEF FADA DesignLab bünyesinde Seoul Bienal’i için ekip olarak geliştirdikleri “intertwined” isimli projeleriyle uygulanmak üzere final seçkisinde yer aldı. 2020 bahar döneminde Prof. Dr. Arda İnceoğlu’nun tasarım ekibiyle İBB düzenlediği profesyonel kategoride yer alan Taksim Meydan ve İstanbul Kıyılarını yenileme yarışmalarında yardımcı mimar olarak görev aldı. 2020 yaz döneminde ise New York şehrinde bulunan “Studio Vural” isimli mimarlık ofisinde 3 aylık ofis stajını tamamladı. 2018 MimED yarışmasında “obscura” projesiyle teşvik ödülü, ÇEİS Yapı Tasarım Yarışmasında mansiyon ödülü ve SanDeco Duvarın Ötesinde Tasarım Yarışmasında mansiyon ödülü aldı. 2018 yaz aylarında ise MEF Üniversitesi öğrenci grubu olarak “Tasarla ve Yap” stüdyosu altında, Boğaziçi Üniversitesi Sarıtepe Kampüsü için “Prana” isimli bir yoga ve seyir alanı tasarımında ve uygulamasında yer aldı. MEF Üniversite’sinde asistanlık yapmaya devam ediyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :