"Sosyal Mesafeye Dikkat Edelim"

mimarizm.com / 24 Mart 2020
Y. Mimar Seda Özen Bilgili'nin önerisiyle, Abra Design Studio kurucu ortaklarından Başak Bakkaloğlu, Cem Cemal Çobanoğlu ve grafiker Engin Celal Üresin, sosyal mesafeye dikkat edilmesi gereken mekanlar için stickerlar tasarladılar.

Koronavirüs ile mücadelede sosyal mesafeye dikkat edilmesi çok önemli. Her ne kadar hayatlarımız #EvdeKal sloganı ile şekillensede zaruri ihtiyaçlarımız için dışarı çıkılması gerekiyor. Mesleklerini bu kapsamda, toplum sağlığının korunması ve yaşanılan sürece katkı sağlamak için kullanan İç Mimar Başak Bakkaloğlu, İç Mimar Cem Cemal Çobanoğlu ve grafiker Engin Celal Üresin, 1 metre mesafe konulması gereken her alan; marketler, eczaneler, bankamatik sıraları için, sticker olarak basılmak üzere tasarımlar yaptılar.

Sosyal medya hesabından; "Bu stickerlar basit bir fikir gibi görünebilir ancak mesleklerimizi, insanlara faydalı olmak için kullanabileceğimizi göstermek açısından benim için önemli" diyen Seda Özen Bilgili'nin verdiği fikir ile ortaya çıkan tasarımlar, Başak Bakkaloğlu, Cem Cemal Çobanoğlu ve Engin Celal Üresin'e ait.

Cem Cemal Çobanoğlu da sosyal medya hesabından, bu süreçte yoğunlukları iyice artan market ve eczanelerin, hem çalışanlarının hem de müşterilerinin sağlığı için bu ve benzer önlemleri almalarının önemini vurguladığını belirtiyor. Ayrıca, "Bu tasarımları, sticker baskı alıp, kasa kuyruğu olan alanlara yapıştırabilirsiniz. Zemin baskısı bulamazsanız, kısa sürede yıpranmaması için üzerini şeffaf bir malzeme (asetat, naylon vb.) ile kapatmanızda fayda olacaktır" diyerek kullanım önerilerinde de bulunuyor.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :