Snøhetta Tasarımı Bitki Aksesuarları

mimarizm.com / 04 Eylül 2020
Snøhetta’nın Georg Jensen için oluşturduğu Terra koleksiyonu pişmiş toprak ve paslanmaz çelikten hazırlanmış yenilikçi dokuz parçalı bir bitki aksesuarı serisinden oluşuyor.

Fotoğraflar: snøhetta & georg jensen

Snøhetta, dünyaca ünlü Danimarkalı tasarım markası Georg Jensen ile yeni bir işbirliğine imza attı. Terra olarak adlandırılan bu işbirliği, pişmiş toprak ve paslanmaz çelikten hazırlanmış yenilikçi dokuz parçalı bir bitki aksesuarı serisinden oluşuyor. Doğada bulunan formların yanısıra dalgalı ve yansıtıcı su akışını referans alan set, pişmiş toprakların topraksı ve organik formlarını paslanmaz çeliğin soğuk ve şık hissiyle birleştiriyor.

Snøhetta'da ürün tasarım müdürü Marius Myking, koleksiyonun ana fikrinin, doğanın mantığından türetilen bir bitkiler dünyası yaratmak olduğunu belirtiyor ve yine topraktan üretilen saksıların bitkilere doğada olduğu gibi kök salma fırsatı vermek üzere kasıtlı olarak baş aşağı tasarlandığını vurguluyor.   

Snøhetta’nın Georg Jensen için oluşturduğu Terra koleksiyonu hem iç hem de dış mekanda kullanılabiliyor. Hem pişmiş toprak hem de paslanmaz çelikten farklı boyutlarda aksesuarlar içeren sette, aynı zamanda bildiğimiz bu nesneleri yeniden düşünmeye teşvik yuvarlak şekillere sahip bir tepsi ve bir sulama kabı da yer alıyor. Genel olarak koleksiyon, modern ev bahçıvanları için çağdaş ve kentsel bir estetiğe sahip. Bağımsız heykel olarak kullanılabilen parçalar, bir araya getirildiğinde de bir bütünlük yaratıyor. 

Terra koleksiyonunun, metallerin ve diğer malzemelerin kombinasyonu ile kendimize meydan okuma geleneğini sürdürdüğünü belirten Georg Jensen Baş Kreatif Direktörü Nicholas Manville, Georg Jensen'in de, şirketi kurmadan önce bir seramikçi olduğunu ekliyor ve metali bir seramikçinin gözüyle şekillendirmenin ve materyallerin tek bir koleksiyonda bir arada yaşadığını görmenin olağanüstü olduğunu vurguluyor.

Haber designboom'dan çevrilerek derlenmiştir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :