Samandağ Saha Gözlem Raporu Yayınlandı

mimarizm.com / 21 Kasım 2023
Hatay Planlama Merkezi, Hatay'la ilgili doğru karar ve çözümlerin üretilmesine katkı sağlaması hedefiyle "Samandağ İlçesi Saha Gözlem Raporu"nu yayınladı.

Giriş

6 ve 20 Şubat depremlerinden sonra iyileşme ve yeniden yapılanma süreçlerinin bir arada yürütülmesi gerekli görülmekte ve doğru bir planlama için hasar tespit çalışmaları, bilimsel analizler, mevcut arazi kullanım, ihtiyaç ve risk analizleri gibi temel çalışmaların ortaya konması önem kazanmaktadır. Merkezi yönetim birimleri tarafından bu çalışmalar yapılıyor olsa da özellikle yıkımın boyutlarının büyük olduğu ilçelerde saha çalışmalarının tamamlanması ve herkesle paylaşılması tarafımızca amaçlanmıştır. Bu çalışmanın karar vericiler, Hatayla ilgili çalışan uzmanlar, araştırmacılar, öğrenciler, sivil oluşumlar ve sahada sorunlara çözüm arayan veya çözüm bulmuş gruplar tarafından kullanılması, doğru karar ve çözümlerin üretilmesine katkı sağlaması hedeflenmektedir.

Saha tespit ve gözlem çalışmalarının yıkımın yoğun olduğu Antakya, Defne, Samandağ, Kırıkhan İlçelerinde yapılması planlanmıştır. Çalışma kapsamında; 02.10.2023 – 27.10.2023 tarihleri arasında Samandağ ilçelesi ele alınmış ve yaklaşık, 11.600 ha'lık alan 36 alt bölgeye ayrılarak belli konular özelinde etaplar halinde incelenmiştir. Yapılan tespitler konumları, fotoğrafları ve gözlem notları ile birlikte Arcgis Fieldmaps uygulaması üzerinden mekansallaştırılmıştır.

İçindekiler

Geçici Barınma Alanları
Kalıcı Konutlar
Sağlık Tesisleri
Eğitim Tesisleri
Sosyal altyapı
Ticari ve Hizmet Alanları
Sanayi Alanları
Kamu Kuurmları
Lojistik Odakları
Enkaz Döküm Sahaları
Diğer Gözlemler
Değerlendirme

Hatay Planlama Merkezi bünyesinde hazırlanmış tüm raporları incelemek için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :