Salon Alper Derinboğaz - House of Brothers Lounge, Contemporary İstanbul’da

mimarizm.com / 22 Eylül 2023
Alper Derinboğaz’ın mimari tasarımıyla House of Brothers Lounge, Contemporary Istanbul boyunca sanatseverler ile buluşmayı bekliyor.

Bu yıl 18. kez düzenlenen Contemporary İstanbul fuarında, Salon Alper Derinboğaz'ın özgün mimari tasarımıyla öne çıkan House of Brothers Lounge, sanatseverlerle buluşuyor. Bu yıl için özel olarak tasarlanan deneyim alanı, Tersane İstanbul'da zengin İskoç mirasını İstanbul'un dinamik atmosferiyle bir araya getirecek.

Salon Alper Derinboğaz imzalı House of Brothers Lounge mimari tasarımı “Stratus”, yerel kültürünü ve mimarisini şekillendiren İskoçya coğrafyasından ilham alarak, geleneksel İskoç barı imgesini yapılı çevre ve doğal formların arayüzünde yeniden tanımlıyor. Özel tasarlanan modüler masa sistemi, viski endüstrisinin etrafında şekillendiği Spey Nehri'nin doğal formlarını takip ederek, iskoç barlarında karşımıza çıkan lineer oturma tipolojisine akışkanlık kazandırıyor. Dış mekanda konumlandırılan enstalasyon, kuzeybatı İskoç dağlarının topoğrafya verilerini 3 boyutta ele alarak oturma alanlarının üzerinde süzülen bir bulut şeklini alıyor.

Fuar 22 farklı ülkeden 75 çağdaş sanat galerisi ve inisiyatife ve ev sahipliği yapacak. Contemporary İstanbul'da bu yılın eserlerini keşfederken, Salon Alper Derinboğaz'ın dijital sanat dünyasına dair heyecan verici sürprizleriyle karşılaşabilirsiniz. House of Brothers deneyim alanı Stratus Contemporary Istanbul ziyaretçileri tarafından 26 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında keşfedilebilecek.

Ziyaret Saatleri

26 - 27 Eylül 2023 / 15:00-20:00
28 Eylül – 1 Ekim / 11:00- 20:00

Yer

Tersane Istanbul - Kasımpaşa, Haliç Camii Kebir Mahallesi Taşkızak, Tersane Cd. No:5, 34440 Beyoğlu/İstanbul


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :