Roca’ya Red Dot Tasarım Ödülü

mimarizm.com / 15 Ekim 2020
Roca’nın Infinity koleksiyonu, dünyanın en köklü ve prestijli tasarım ödülü olan Red Dot ile ödüllendirildi.

Tasarım ve inovasyon açısından küresel bir referans noktası olan Red Dot Tasarım Yarışması’nda Product Design 2020 kategorisinde ödülü Roca’nın Infinity koleksiyonu aldı. Banyo alanlarına sadelik ve işlevsellik getirerek farklı bir yaklaşım öneren koleksiyon, Roca markası ile ilk Red Dot'unu alan mimar Fernanda Marques ile işbirliği sonucu geliştirildi. Roca’nın Infinity lavabo koleksiyonu geçtiğimiz yıl da Expo Revestir 2019 tarafından "Best In Show" fuarında en iyi ürün ödülünü almıştı.

Red Dot Tasarım yarışmasında toplam 6.500 katılımcı arasından en iyi tasarım olarak seçilen Infinity koleksiyonu, Brezilya’nın prestijli mimarlık ofislerinden birinin kurucusu olan Mimar Fernanda Marques’in multi disiplinler yaklaşımını kullanarak sade, çağdaş ve entegre bir tasarım anlayışının sonucu.

Roca, 2019'da aldığı üç ödülden sonra üst üste 2 yıl ödül aldığı Red Dot Tasarım Ödüller’inde toplam 4 ödüle layık görüldü.

- Red Dot Ödülü: Ruy Ohtake tarafından tasarlanan lavabo koleksiyonu ile Best of The Best

- Red Dot Ödülü: Profesyoneller arasında mimari ve tasarım trendi yayma platformunu başlatan “farklı bir bakış açısı olan rocagallery.com” kampanyasıyla Red Dot Award - Brands & Communication Design 2019 (reklam - imaj kampanyaları)

- Red Dot Ödülü – Markalar ve İletişim Tasarımı 2019 (reklam – görüntü kampanyaları) kampanyası ile “rocagallery.com - ” farklı bir bakış açısı".

Mimari ve tasarım trendlerini profesyoneller arasında yaymak için başlatılan platform.

- Red Dot Ödülü: Uluslararası Roca One Day Design Challenge yarışmasının organizasyonu için Markalar ve İletişim Tasarımı 2019 (mekansal iletişim - etkinlik tasarımı)

Bu uluslararası ödüller Roca'nın kalite tasarımına olan tarihi bağlılığını takdir ederken markanın her alanda farklı bir değerinin de altını çiziyor. Yeni ürünlerin geliştirilmesi, piyasaya sürülmesi ve iletişim çalışmalarının yaratıcılığı ile banyo alanında evrime katkıda bulunmayı hedefleyen Roca yenilikçi çözümleri ile ürün geliştirme alanında yaratıcılıkları ile dünyaca ünlü mimar ve tasarımcılar ile işbirlikleri yapıyor. Giorgetto Giugiaro's, David Chipperfield, Gabriele & Oscar Buratti, Schmidt & Lackner, Ramon Benedito, Javier Mariscal, Giorgio Armani veya Ruy Ohtake Roca ile iş birliği içinde olan isimlerin bazıları.