Ressam Tülin Kaynak’ın En Özel Eserleri Tasarım Parkı’nda

mimarizm.com / 31 Ocak 2024
Sanatın iyileştirici gücünü eserlerine yansıtan değerli sanatçı Tülin Kaynak’ın “Derinlikler” sergisinden en beğenilen eserleri, Tasarım Parkı koleksiyonunda yer alıyor.

Kültür, sanat ve yaratıcılığın buluşma noktası Tasarım Parkı, eserleri daha önce New York, Paris, Tokyo, Forli ve Venedik’in aralarında bulunduğu uluslararası ve ulusal 30’a yakın karma ve 15 kişisel sergi ve müzede yer alan Tülin Kaynak’ın “Derinlikler” sergisinden en özel eserlerine galerisinde yer veriyor.

Bilinmezliğe yönelik sınırsız merakının zihninde şekillenen izlerini tuvale yansıtan ressam Tülin Kaynak, dinamik renklerle derinliklere odaklı soyut resimler üretiyor. Tülin Kaynak “Derinlikler” sergisinde yer alan eserlerinin içeriği ile ilgili olarak; “Yaratıcılığı nasıl anlatabilirim. Benim dünyadan kopuşumdur resim. Her gün beynimin yarattıklarını resmederim. Bir soru ile hayat birikimi, hayaller ve tüm sanat yaşamı nasıl anlatılabilir?” diyor.

Mayıs 2022’den Temmuz 2022’ye kadar Binbirdirek Sarnıcı’nda sergilenen “Derinlikler” sergisi, Tasarım Parkı kurucusu, Yüksek İçmimar Nursema Öztürk aracılığıyla gerçekleştirilen organizasyonla  Aralık 2022- Ocak 2023 arasında bir ay boyunca Tasarım Parkı’nda sanatseverlerle buluştu. Nursema Öztürk konu ile ilgili olarak şunları söyledi; “Bu sergi beni çok derinden etkiledi. Eserlerde kullanılan renkler, imgeler hayranlık uyandırıcı ve ilham verici. Tülin Hanım üretmeye devam ediyor ve üretkenliğini de kullandığı renklerle tuvallerine yansıtıyor. Kendisinin eserlerini anlatmak bizi her zaman çok mutlu ediyor. Sergiyi Binbirdirek Sarnıcı’nda ziyaret ettikten sonra biz de mutlaka Tasarım Parkı’na bu eserleri taşımalıyız ve koleksiyonumuza bu nadide eserleri dahil etmeliyiz diye düşündüm. Bu nedenle ilk serginin ardından kalan tüm eserlerin satın alımını gerçekleştirdik. Tasarım Parkı’nın alt galerisinde sergilediğimiz özel eserler için mekanlarına sanatsal bir dokunuşta bulunmak isteyen sanatsever dostlarımızdan, şirket binalarının duvarlarını, otel lobilerini birbirinden kıymetli eserler ile zenginleştirmek isteyen yetkililerden yoğun talep alıyor ve bu talepleri karşılama konusunda elimizden gelen desteği sağlıyoruz.” dedi.

24 Ocak tarihinde Tasarım Parkı’nda gerçekleşen “Sanata Yatırım” söyleşisine konuk sanatçı olarak katılan Tülin Kaynak, eserlerinden seçkiler sundu ve eserlerini anlattı. Aynı zamanda sanatın nasıl bir yatırım aracı olduğundan da bu özel söyleşide bahsetti.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :