Prof. Dr. Nur Urfalıoğlu'na Bilim Onur Ödülü

mimarizm.com / 09 Ağustos 2023
YTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nur Urfalıoğlu, VI. Uluslararası Özkan Mert Onur Ödülleri'nde Bilim Onur Ödülü'ne layık görüldü.
Çağdaş dünyada kabul gören ve farklılıklara tahammülü ifade eden ”tolerans" ve ”hoşgörü" kavramlarının çok kıymetli olduğu bu yüzyılda, insanlığa ve ülkemize örnek olacak katkıların takdir edildiği, 2015 yılından itibaren Türkiye'nin Nobel Barış Ödülleri olarak kabul edilen, UNESCO ve TC. Kültür Bakanlığı'nın “Yaşayan İnsan Hazineleri” kriterlerine göre yapılan değerlendirmeler sonucunda “VI. Uluslararası Özkan Mert Onur Ödülleri” sahiplerini buldu.
 
Dünyanın ilk Hoşgörü Kararı olan Gallerius’un Tolerans ve Hoşgörü Kararının 1712 yıl önce topraklarımızda açıklanması ile birlikte, Dünya Barış Günü anısına, 6.Uluslararası Özkan Mert Onur Ödülleri; Artshop Yayıncılık, Fikirtepe Lions Kulübü, Fikirtepe SanataEvet Branch Lions Kulübü, Nicomedia Akademi Derneği ve Uluslararası Özkan Mert Ödülleri Seçici Kurulu tarafından belirlenmiştir.
 
Şiir Onur Ödülü: Duran AYDIN
Edebiyat Ödülü: Metin TURAN
Çeviri Ödülü: Doç.Dr. Volkan HACIOĞLU, Deniz Dağdelen DÜZGÜN
Bilim Onur Ödülü: Prof. Dr. Nur URFALIOĞLU
Doğa Edebiyatı Ödülü: Leyla Zeynep BAKKALBAŞI
Gastronomi Onur Ödülü: Şef Tolgar MİRELİ
Kültürel Miras Ödülü: Tarihi Pandeli Restoran adına Özay ÇINAR
Müzik Onur Ödülü: Renan KOEN
Tiyatro Ödülü: Mehmet KONUK
Sinema Onur Ödülü: Gülsen TUNCER
Karikatür Ödülü: Piyale MADRA
Fotoğraf Ödülü: İsa ÇELİK
Özel Onur Ödülü: FİLENİN SULTANLARI Türkiye Voleybol Federasyonu (Sanem MERT Anısına)
 
Ödül töreni 23 Eylül 2023 tarihinde Tarihi Kilercibaşı Köşkü'nde gerçekleştirilecektir.
 
* Ödüllerin belirlenmesi, UNESCO'nun "Yaşayan İnsan Hazineleri" kriterleri göz önüne alınarak gerçekleştirilmiştir. Bu kriterler: Toplumda becerisini en az 10 yıldır icra ediyor olması, bilgi ve becerisini uygulamadaki üstünlüğü, konusunda bilgili oluşu, kişinin yaptığı işe kendini adamışlığı, kişinin bilgi ve becerilerini geliştirme yeteneği, becerisinin toplumla buluşmasını sağlayacak yenilikler içermesi, gönüllülük, kişinin bilgi ve becerilerini topluma bırakabiliyor olma becerisi, bilgisinin ve becerisinin görünür olmasıdır.

İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :