ORKA Banyo, Sezgin Aksu ile İşbirliği Yaptı

mimarizm.com / 12 Şubat 2020
ORKA Banyo, tasarımcı Sezgin Aksu işbirliğiyle özel tasarım ürün grupları, Bokses ve CYO (Create Your Own)'u banyolara taşıyacak.

Geçmişten günümüze evin dışa dönük en gözde alanı olarak hassasiyetle dekore edilen banyolar tasarımın da çokça konuşulduğu alanlara dönüşmeye başladı. Fonksiyonları artırılmış ve tasarımsal yaklaşımları olan banyo dolapları, mobilya ile uyumlu seramikler, armatürler ve kullanılan daha birçok malzemede renk, tasarım, uyum ve fonksiyonellik önem kazanmaya başladı. Tüm bu dönüşümün 1992 yılından bu yana bir parçası olan ve global bir marka haline gelen ORKA Banyo, Milano'daki ofisi Aksu/Suardi ile başarılı tasarımlara imza atan tasarımcı Sezgin Aksu ile işbirliği yapıyor. Bütünsel tasarım yaklaşımı ile kullanım kolaylığını konforla buluşturan ORKA Banyo, yeni dönemde Sezgin Aksu imzasıyla koleksiyonuna eklediği ‘Bokses’ ve ‘CYO (Create Your Own)’ ürün grupları ile banyolarda yeni bir dönemin kapısını aralıyor.

Banyolarda farklı form ve materyallerle sınırsız kombinasyon
Tasarımcı Sezgin Aksu, ‘ORKA ile işbirliğimiz doğrultusunda banyo mobilyası tasarlamak benim için heyecan verici oldu. Banyo tasarımlarında bugüne kadar hep saklı, kapalı formlar ön plandaydı. Tasarım aşamasında artık daha özgür banyoları görmek istediğimizi düşündüm. Bokses ve CYO koleksiyonları ile tam bu noktada hayal ettiğimiz şeyi tasarladık. Bokses koleksiyonunda aklıma ilk gelen şey geometrik formlar, daireler ve karelerdi. Geometrik formlar daha esnek bir kullanıma ve sonsuz kombinasyona izin veriyor ve kullanıcıya özgürlük sağlıyor.

Bokses, kişinin hayal ettiği banyoyu yaratmasına imkan veren, kare, daire ve dikdörtgen gibi farklı formlardan oluşan minimalist bir sistem. Koleksiyondaki ürünlerin farklı boyutları yatay ve dikey yönde büyük esneklik sağlıyor ve her zevke uygun çözüm oluyor. Bokses’ta daha ileri gidip sistemi yaşam alanlarının tamamına uyum sağlayacak şekilde geliştirdik. Duvara monte bir depolama elemanı, bağımsız bir büfe, hatta makyaj masası bile olabilecek esneklikte bir ürün grubu tasarladık. Minimalist formu ile Bokses, banyodan oturma odasına sınır olmaksızın yerleşecektir‘ diyor.

ORKA Banyo Genel Müdürü Nalan Yılmaz; ‘Sezgin Aksu ile yaptığımız bu işbirliği ile de globalleşme hedefimizi daha güçlendirmek ve Türkiye’de hala bir sektör olarak değerlendirilmeyen banyo mobilyaları sektörüne değer katmak istedik. Toplum olarak banyolar bizim için en önemli alanlar olmuştur. Eve gelen misafirin değerlendirme kriterlerinden biridir banyo. Bu gelenekten yola çıkarak banyoları daha değerli ve daha şık alanlara dönüştürmeye yönelik adımlarımıza Sezgin Aksu’nun yeni koleksiyonunu ekleyerek bir ilke imza attık. Artık banyolarda tasarım konuşacak’ dedi.

CYO: Yeni nesil banyolar için cesur ve çarpıcı alternatif
Dairesel formların bağımsız yapısından yola çıkarak yine özgür bir yapıyla oluşturulan ve kullanıcıya kombinasyon avantajı sunan Sezgin Aksu imzalı CYO (Create Your Own) koleksiyonu ise, farklı boyut ve renkleri ustalıkla bir araya getiriyor. Banyolarda görmeye alışkın olunmayan cesur renk ve formları buluşturan CYO, yeni nesil banyolar için çarpıcı bir alternatif oluşturmaya hazırlanıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :