Nude’dan “Kök Köken Toprak Anadolu’nun Miras Üzümleri Sempozyumu”na Destek

mimarizm.com / 09 Ağustos 2019
“Simple is Beautiful” felsefesini uluslararası tasarımcıların koleksiyonlarıyla buluşturan Nude, yerli üzümlerin genetik yapısını korumak ve çeşitliliğini artırmak amacıyla düzenlenen “Kök Köken Toprak Anadolu’nun Miras Üzümleri Sempozyumu”nda Stem Zero koleksiyonunu tanıttı.

Yerli üzümlerin çeşitliliğini artırmak ve yerli üzümlerden üretilen şarapların küresel boyutta da değer kazanmasını sağlamak amacıyla düzenlenen “Kök Köken Toprak Anadolu’nun Miras Üzümleri Sempozyumu”, “Dünyanın En İyi 50 Restoranı” arasında gösterilen Mikla’da gerçekleştirildi. Etkinliğe destek sponsoru olan Nude, Şişecam’ın özel “Ion Shielding” teknolojisi ile iki kat daha güçlü ve esnek bir yapı kazanan Stem Zero koleksiyonunu sergiledi. 

DNA profili ile üzüm çeşitlerinin kökeni ve soylarını belirleme konusunda önde gelen bir isim olan Dr José Vouillamoz, Arkeolog ve Tarih Profesörü Ahmet Uhri, Master of Wine Yiannis Karakasis ve daha birçok değerli akademisyen, uzman ve üreticinin katıldığı sempozyumda, yerli üzüm çeşitlerinin geçmişi ve geleceği konuşuldu. Bu konuda ileriye dönük çalışmaların yapılmaya başlanması hedeflendi.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :