Nef “Fold It” Öğrenci Tasarım Yarışması İkincilik Ödülü

mimarizm.com / 11 Eylül 2017
Türkiye’nin genç tasarımcılarını keşfetmek ve onların yaratıcılıklarını desteklemek amacıyla Nef’, Yapı-Endüstri Merkezi iş birliğiyle “Fold It” öğrenci tasarım yarışması düzenledi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği “Yaratıcılığını Katla. Mekândan Ürüne, Üründen Mekâna Hayal Ettiğini Tasarla” başlığıyla düzenlenen yarışmada katılımcılar, hayallerindeki yaşam alanını senaryolaştırma fırsatı yakaladı. www.neffoldit.org sitesi üzerinden teslim edilen senaryolarda bir Nef keşfi olan “Fold” konsepti için farklı yaklaşımlar öneren gençler, bu yaklaşımları kullanarak mekân ve mekâna ait bir nesneyi tasarladı. 

Yarışmanın ikincilik ödülü “WEB // BOOK BOX” projesiyle Hanife Sümeyye Taşdelen (İTÜ Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı) ve Rümeysa Gür’ün (İTÜ Mimarlık Bölümü) oldu.

“WEB // BOOK BOX”

2. Ödül
HANİFE SÜMEYYE TAŞDELEN, İstanbul Teknik Üniversitesi 
RÜMEYSA GÜR, İstanbul Teknik Üniversitesi 

Tavandan yedi noktaya asılı duran ve +4 kotundaki platforma ankre edilmiş bulunan ağ, alt kısımlarda farklılaşarak 8 adet özelleşmiş oturma birimini oluşturuyor. +4 kotundan ulaşılan ağın üst kısmı oturma, uzanma, kitap okuma, müzik dinleme faaliyetlerine ve çoklu kullanıma olanak sağlarken, alt kısımdaki oturma birimleri bireysel kullanıma uygun.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :