MUBI Ağustos Programı

mimarizm.com / 04 Ağustos 2022
MUBI'nin Ağustos programında; Yasin Semiz’in Ankara’nın kayıp derelerinin izini süren belgeseli ASFALTIN ALTINDA DERELER VAR! yer alıyor.

Yasin Semiz’in, Ankaralıların varlığını unuttuğu derelerin izini sürerken, kentin tarihinden pek çok hikaye bulup çıkardığı ASFALTIN ALTINDA DERELER VAR! belgeseli, MUBI Ağustos programında izleyebileceğiniz filmler arasında yer alıyor.

ASFALTIN ALTINDA DERELER VAR!
Yasin Semiz, 2019

Ankara’nın kayıp derelerinin izini süren belgesel, başkentin tarihinde bizi politik bir yolculuğa çıkarırken, dereler için mücadele verenlerin hikayelerini aktarıyor.

MUBI, ağustos ayında sinemaseverleri yılın merakla beklenen filmleriyle buluşturuyor. Jonas Carpignano’nun bir mafya ailesinin etrafında İtalya’nın mikrokozmosunu çıkardığı sarsıcı büyüme öyküsü CHIARA, Taylandlı usta Apichatpong Weerasethakul’un Cannes’da Jüri Ödülü kazanan ve Tilda Swinton’ın olağanüstü kariyerinde apayrı bir yere sahip filmi MEMORIA, Stephen Karam’ın Pulitzer adayı tiyatro oyunundan bizzat uyarladığı A24 yapımı İNSANLAR, Jessica Beshir’in baştan sonra bir rüyayı andıran belgeseli ZORDUR GİTMEK, Juho Kuosmanen’in Cannes’da Jüri Büyük Ödülü’nü kazanan zarif tren öyküsü 6 NUMARALI KOMPARTIMAN, lirik imgeler ve renklerle hayal gücünü tetikleyen büyük usta Sergey Parajanov’un başyapıtı NARIN RENGİ ve tüm dünyaya ilham vermek için çıktığı yolculuğu Türkiye’de trajik şekilde sonlanan Pippa Bacca’nın umut ve şefkat yayan kişiliğini ölümsüzleştiren, Simone Manetti imzalı BARIŞ GELİNİ: PIPPA BACCA, MUBI kataloğuna eklenen filmlerden yalnızca birkaçı.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :