Motto Mimarlık'a Ödül

mimarizm.com / 05 Mayıs 2021
Motto Mimarlık, “Bağlum Kültür, Spor ve Eğitim Kompleksi” projesiyle Rethinking The Future Awards 2021’de ödüle değer görüldü.

Motto Mimarlık tarafından tasarlanan “Bağlum Kültür, Spor ve Eğitim Kompleksi” projesi Rethinking The Future Awards 2021 kapsamında verilen ödüllerde, “Spor ve Rekreasyon (Konsept)” kategorisinde üçüncülük ödülüne değer görüldü.

“Rethinking The Future” oluşumu bünyesinde bu sene dokuzuncusu düzenlenen yarışma, mimarlık, peyzaj, kentsel tasarım, ürün tasarımı ve iç mekan tasarımı alanlarında uluslararası arenada ön plana çıkan projeleri belirlemeyi ve teşvik etmeyi amaçlıyor.

2021 etabında 50’den fazla ülkeden 1,400’ün üzerinde kayıt alınan yarışmada, Bjarke Ingels Group, RTKL, AECOM, UNStudio, HOK, Gensler, HKA, LMN Architects, LAN Architecture, WOW Architects, Christopher Charles Benninger Architects ve BIOME gibi dünyanın dört bir yanından prestijli firmalar geçmiş yıllarda ödül alanlar arasında yer alıyor.

Yerel spor kulübüne ait, halihazırda terk edilmiş olan stadyumun yerini alacak olan yapı, spora yönelik işlevleriyle birlikte bölge halkının ihtiyaç duyduğu sosyal ve kültürel kullanımları bir araya getiren, farklı ilgi alanlarından bireylerin bir arada kullanabileceği bir etkileşim kampüsü görevini üstlenecek.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :