Mimarlık Dünyasında Bu Hafta | 20-27 Kasım

mimarizm.com / 27 Kasım 2015
Uluslararası mimarlık ve kent gündeminde haftanın öne çıkan haberlerini sizler için derledik...

- Steven Holl Architects'in Kopenhag limanında iki kuleden ve bu kuleleri yaklaşık 65 metre yukarıda birbirine bağlayan bisiklet ve yaya köprüsünden oluşan Copenhagen Gateway projesinin yapımına önümüzdeki sene başlanacak.

- David Chipperfield'ın New York'taki ilk büyük ölçekli konut projesinden detaylar paylaşıldı.

- World Trade Center bölgesindeki sahne sanatları merkezini Gehry yerine New York tabanlı mimarlık ofisi REX tasarlayacak.

-DP Architects ve Arup Associates tarafından tasarlanan ve Arup'un yapı mühendisliğini üstlendiği Singapore Sports Hub, Institution of Structural Engineers (IStructE) tarafından her sene gerçekleştirilen Strüktür Ödülleri'nde 'Supreme Award for Structural Engineering Excellence' ödülüne layık görüldü.

- Bystrup Architecture Design and Engineering, Londra'daki Nine Elms ve Pilmico bölgelerini birbirine bağlayacak bisiklet ve yaya köprüsü proje yarışmasını kazandı.

- Aralarında David Chipperfield, Richard Rogers, Jasper Morrison, Anish Kapoor ve Tom Dixon gibi isimlerin de bulunduğu tasarımcı, sanatçı ve mimarlar, 'The Cass' Sanat, Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin (London Metropolitan University, The Sir John Cass Faculty of Art, Architecture and Design) orjinal binasından yeni kampüse taşınmaması için başlatılan kampanyaya katıldılar. The Observer gazetesinde yayınlanan açık mektubu imzalayan tasarımcılar, yer değiştirmenin fakültenin çevresiyle kurduğu zengin ekolojik ilişkiyi ve çoğulluğu ortadan kaldırarak fakülteyi homojenleştireceği görüşündeler.

- Perkins + Will, Antalya'nın Boğaçay Vadisi için bir master plan hazırladı.

- 3XN, uluslararası bir yarışmada birinci oldukları 220 metrelik bir kuleden ve master plandan oluşan Quay Quarter Sydney projesi için gerekli son onayı aldı.- Libeskind'in Litvanya Modern Sanat Merkezi için hazırladığı yeni tasarımından ayrıntılar paylaşıldı. Libeskind'in tasarımı açıkladığı videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Manchester'daki The Factory Sanat Merkezini OMA tasarlayacak.

- SOFTlab, Flatiron tarihi bölgesini yaklaşan tatil dönemi için canlandıracak bir enstalasyon tasarladı.

 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :