Mimarca Mekân Anlatımı Metin Yarışması Ödül Törenleri Yapıldı

mimarizm.com / 12 Nisan 2021
KTMMOB Mimarlar Odası’nın düzenlediği Mimarca Mekân Anlatımı Metin Yarışması 2019 ve 2020’nin ödül törenleri yapıldı.

KTMMOB Mimarlar Odası'nın geleneksel hâline dönüşen Mimarca Mekân Anlatımı Metin Yarışması’nın, pandemi sebebiyle geçen yıl yapılamayan ödül töreni, bu yılki yarışmanın töreniyle birlikte, 9 Nisan 2021 akşamı gerçekleştirildi.

Mimar Sinan’ı Anma Haftası etkinlikleri çerçevesinde çevrimiçi ortamda gerçekleştirilen törene, 2019 ve 2020 yarışmalarının ödül alan eser sahipleri, seçki kitapçığına giren eserlerin sahipleri, yarışma jürisi, Kıbrıs Mimarlar Odası Yönetim Kurulu ve Yayın Kurulu üyeleri katılmıştır. 

Moderatörlüğünü Çiğdem Emirzadeoğluları Duvarcı’nın yaptığı tören, Oda Başkanı, Birlik Başkanı ve Jüri Başkanı Müge Cengizkan’ın açılış konuşmalarıyla başlamış; ardından 2019 ve 2020 yarışmalarında ödül alanların özgeçmişleri ve eserlerinden pasajlar izleyicilere aktarılmıştır. Ödül sahiplerinin de söz alıp yarışmayla ilgili duygu ve düşüncelerini aktardığı törende ayrıca jüri üyelerinden Suha Özkan, “Yarışmanın Kıbrıs ve Türkiye’deki önemli bir boşluğu doldurduğunu ve mimarlık tarihini farklı bir biçimde arşivlediğini” belirtmiştir. Tören, Kıbrıslı yazar ve aynı zamanda yarışma jürisinde yer alan Neşe Yaşın’ın son kitabından derlediği şiirlerden oluşan dinleti ile son bulmuştur.

Yakında basılacak olan yarışman seçki kitapçığı dijital versiyonuna, önümüzdeki günlerde, odanın internet sayfasından (mimarlarodasi.org) erişilebilir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :