"Mimar-lık Müzakereleri” Temalı Mimarca Dergisi’nin 86. Sayısı Çıktı

mimarizm.com / 18 Aralık 2018
KTMMOB Mimarlar Odası’nın yılda iki kez düzenli olarak çıkardığı Mimarca Dergisi'nin "Mimar-lık Müzakereleri” temalı yeni sayısı çıktı.

Pınar Uluçay Righelato’nun önsözüyle başlayan "Mimar-lık Müzakereleri" temalı 86. sayıda, temayla doğrudan ilgili olan makalelerin yanısıra, Hakkı Atun, Lerzan Aras, Murat Çetin, Burhan Atun, Cemile Çakmak Aydınlı, Cem Doğu, Cemre Erhan, Ümit İnatçı, Ehsan Daneshyar, Serhan Gazioğlu ile yayın kurulu üyelerinin de katkısı bulunuyor.

"Mimar-lık Müzakereleri” temasından yola çıkılarak Mimarlık İnsanları Bölümü’nde Mimar Burhan Atun ile yapılan şöyleşide kendisinin mesleki deneyimleri ve projeleri yer aldı. Mimarlık Ödülleri Bölümü’nde ise Aga Khan Mimarlık Ödülleri incelendi. Disiplinler Ötesi başlığı altında Ümit İnatçı’nın elinden “Üç Ressam ve Üç Ritim” başlıklı bir sanat-düşün yazısı bulunuyor. Kitap Öneri Bölümü’nde ise “Mutluluğun Mimarisi” incelendi.

Mimarca bir sonraki temaları için de açık bir çağrıda bulunuyor. "Akdenizli Olmak" temalı 87. sayı için gönderilecek yazıların son teslim tarihi 15 Ocak 2019. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Derginin yeni sayısını Kıbrıs Türk Mimarlar Odası Merkez Ofisi Sekreterliği'nden temin edebilir, önceki sayıları www.mimarlarodasi.org adresinden okuyabilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :