MİM'in Yeni Konuğu Selçuk Avcı Oldu

mimarizm.com / 09 Şubat 2021
MİM‘in 19. bölümü Nevzat Sayın, Selçuk Avcı söyleşisi 8 Şubat 2021 tarihinde, TRT2‘de izleyici ile buluştu.

Nevzat Sayın'ın hazırlayıp sunduğu MİM'in, Selçuk Avcı'nın konuk olduğu; 8 Şubat 2021 tarihinde, saat 23.00'de TRT2‘de izleyici ile buluşan bölümünün tekrarları şunlardır: MİM Salı 11:00, MİM Perşembe 7:00, Cumartesi 16:45

Yapımcılığını Lacivert Film’in üstlendiği Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsü Enerji Müzesi'nde çekimleri gerçekleştirilen MİM programını Nevzat Sayın hazırlayıp sunuyor. Bölüm yayını ve hafta içi devam eden tekrarlarının ardından TRT İZLE, TRT 2 youtube kanalı ve TRT Dinle kanalında yer alan programın dekoru ise tasarım ürünlerin tedarikçisi olarak 1992 yılından beri tasarım ve mimarı alanında bir Türkiye’de referans noktası olan Mozaik firmasından temin edildi.

 

*

Selçuk Avcı Hakkında

Selçuk Avcı, İngiltere’de Bath University’den mezun olmuştur. Architectural Association (AA), London University Bartlett School of Architecture, Bath University School of Architecture, The Delft Technical University ve Ljubljana University School of Architecture gibi bir çok üniversitede ziyaretçi öğretim görevlisi olarak ders vermiştir. Buna ek olarak son yıllarda İstanbul Bilgi Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık fakültelerinde ders vermiştir. Sürdürülebilir tasarım alanında dünyada önde gelen Feilden Clegg Bradley Design, Energy Conscious Design Architects ve ARUP Associates gibi kurumlarda Ekolojiye duyarlı tasarım konusunda sağlam bir profesyonel deneyim edindikten sonra 1988’de Londra’da AVCI ARCHITECTS’i kurmuş ve İngiltere, Türkiye, İtalya, Slovenya, Macaristan, Gana, Kongo, Nijerya, Benin, Çek Cumhuriyeti, Sırbistan, Montenegro ve Suudi Arabistan’da birçok projeye imza atmıştır.

Nevzat Sayın Hakkında

Nevzat Sayın 1954 yılında, Hatay’da doğdu. 1978 yılında, Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü’nü bitirdi. 1980'e kadar sosyal konutlar üzerine bir yüksek lisans çalışması; 1984'e kadar usta-çırak yöntemiyle okul sonrası mimarlık eğitimi; 1986'ya kadar bilgi/görgü artırma gezileri ile ilgilendi. 1986’da farklı ölçek ve konularda mimarlık hizmeti vermek amacıyla karılımcı bir yönetim ve yürütme anlayışına sahip olan Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri’ni kurdu.

Mimarlık kariyeri boyunca yurt içinde ve dışında çeşitli sergilere katıldı ve ödüller aldı. 2004'te Düşler Düşünceler İşler, 2015’te Bir Yapı Kitabı, 2019’da son on beş senelik üretimini bir araya getirdiği Düşünceler İşler yayımlandı. NSMH çatısında süren mimarlık çalışmalarının yanı sıra, Türkiye’nin farklı mimarlık okullarındaki eğitim çalışmalarının bir uzantısı olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programı kurucu üyesidir. Mimarlık öğrencileri için yaz okulları, seminerler, jüriler, atölye çalışmaları da mimarlık eğitimi ile ilişkisinin önemli parçaları olmaya devam etmektedir. Çalışmalarının önemli bir bölümünü mimarlığa ve sanata dair yazılar, röportajlar, sergiler ve yayınlar oluşturmaktadır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :