MİM'in Bu Hafta Konuğu Dürrin Süer Oldu

mimarizm.com / 02 Şubat 2021
Nevzat Sayın'ın MİM programındaki 18. bölüm konuğu Dürrin Süer, 1 Şubat 2021 tarihinde TRT2‘de izleyici ile buluştu.

Nevzat Sayın, MİM'in 18. bölümünde; merkezin dışından, Ege’den bir mimarla, veriler ve varılan sonuçlar üzerine Dürrin Süer ile söyleşti.

1 Şubat 2021 tarihinde, saat 23.00'de TRT2‘de izleyici ile buluşan bölümün tekrarları: MİM Salı 11:00, MİM Perşembe 7:00, Cumartesi 16:45

Yapımcılığını Lacivert Film’in üstlendiği Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsü Enerji Müzesi'nde çekimleri gerçekleştirilen MİM programını Nevzat Sayın hazırlayıp sunuyor. Bölüm yayını ve hafta içi devam eden tekrarlarının ardından TRT İZLE, TRT 2 youtube kanalı ve TRT Dinle kanalında yer alan programın dekoru ise tasarım ürünlerin tedarikçisi olarak 1992 yılından beri tasarım ve mimarı alanında bir Türkiye’de referans noktası olan Mozaik firmasından temin edildi.

 

*

Dürrin Süer Hakkında

Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 1987 yılında mezun oldu. Yüksek lisans ve doktora çalışmalarını da aynı okulda tamamladı. 1987 - 2007 yılları arasında DEÜ Mimarlık Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak çalıştı. Kurucu ortağı olduğu MartıD Mimarlık ofisinde Metin Kılıç ile birlikte 2007 yılından beri tam zamanlı olarak mimarlık çalışmalarını sürdürmekte, eğitim yapıları, konut, kentsel tasarım gibi çok çeşitli ölçek ve konularda projeler üretmektedir. Müelliflerinden biri olduğu yapılarıyla 13. Ulusal Mimarlık Yapı ödülüne (2012), 5. Turgut Cansever Uluslararası Mimarlık Ödüllerinde Özel Ödüle (2019)  değer görülmüştür. Ayrıca ulusal mimarlık  yarışmalarında ekip olarak kazandığı ödülleri bulunmakta, çeşitli mesleki dergilerde yazılmış yazıları yer almakta, etkinliklere konuşmacı olarak katılmakta, mimarlık okullarında stüdyo yürütücülüğü, yarışmalarda jüri üyelikleri yapmaktadır.

Nevzat Sayın Hakkında

Nevzat Sayın 1954 yılında, Hatay’da doğdu. 1978 yılında, Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü’nü bitirdi. 1980'e kadar sosyal konutlar üzerine bir yüksek lisans çalışması; 1984'e kadar usta-çırak yöntemiyle okul sonrası mimarlık eğitimi; 1986'ya kadar bilgi/görgü artırma gezileri ile ilgilendi. 1986’da farklı ölçek ve konularda mimarlık hizmeti vermek amacıyla karılımcı bir yönetim ve yürütme anlayışına sahip olan Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri’ni kurdu.

Mimarlık kariyeri boyunca yurt içinde ve dışında çeşitli sergilere katıldı ve ödüller aldı. 2004'te Düşler Düşünceler İşler, 2015’te Bir Yapı Kitabı, 2019’da son on beş senelik üretimini bir araya getirdiği Düşünceler İşler yayımlandı. NSMH çatısında süren mimarlık çalışmalarının yanı sıra, Türkiye’nin farklı mimarlık okullarındaki eğitim çalışmalarının bir uzantısı olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programı kurucu üyesidir. Mimarlık öğrencileri için yaz okulları, seminerler, jüriler, atölye çalışmaları da mimarlık eğitimi ile ilişkisinin önemli parçaları olmaya devam etmektedir. Çalışmalarının önemli bir bölümünü mimarlığa ve sanata dair yazılar, röportajlar, sergiler ve yayınlar oluşturmaktadır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :