MİM'in Yeni Konuğu Doğan Hasol

mimarizm.com / 09 Ağustos 2021
MİM‘in 9 Ağustos 2021 saat 23:00'da TRT2'de yayınlanacak 45. bölümünde Nevzat Sayın, Doğan Hasol ile söyleşiyor.

MİM‘in 45. Bölümünde Nevzat Sayın kişisel ve kurumsal çabalarıyla daha iyi bir mimarlık için elinden geleni yapan, sıradışı bir mimar olarak Doğan Hasol ile söyleşiyor. MİM Doğan Hasol bölümü 9 Ağustos 2021 tarihinde saat 23.00'de TRT2‘de izleyici ile buluşacak.

Yapımcılığını Lacivert Film’in üstlendiği Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsü Enerji Müzesi'nde çekimleri gerçekleştirilen MİM programını Nevzat Sayın hazırlayıp sunuyor. Bölüm yayını ve hafta içi devam eden tekrarlarının ardından TRT İZLE ve TRT Dinle kanalında yer alan programın dekoru ise tasarım ürünlerin tedarikçisi olarak 1992 yılından beri tasarım ve mimarı alanında bir Türkiye’de referans noktası olan Mozaik firmasından temin edildi.

 

*

Doğan Hasol Hakkında

1956’da Galatasaray Lisesi’ni 1961’de İTÜ Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi. Doğan Hasol, Ansiklopedik Mimarlık Sözlüğü’nün yazarıdır. O sözlüğün yanında İngilizce-Fransızca-Türkçe Mimarlık ve Yapı Terimleri Sözlüğü’nü hazırlamış, İngilizce-Fransızca bir mimarlık sözlüğü de Fransa’da yayımlanmıştır.

Mimarlık konusunda yayımlanmış 18 kitabı bulunmaktadır. Kendisine İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Kültür Üniversitesi’nce “Onursal Doktor” unvanı, Mimarlar Odası’nca ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği’nce “Mesleğe Katkı Başarı Ödülü” verilmiştir. Serbest mimarlık çalışmalarını Eşi Hayzuran Hasol ve kızları Ayşe Hasol Erktin’le birlikte kurdukları HAS Mimarlık grubu içinde sürdürmektedir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :