MİM'in Bu Hafta Konuğu Abdurrahman Çekim

mimarizm.com / 22 Haziran 2021
TRT 2'de yayınlanan, Nevzat Sayın'ın hazırlayıp sunduğu MİM'in, 21 Haziran tarihinde konuğu Abdurrahman Çekim oldu.

MİM‘in 38. Bölümünde Nevzat Sayın “kendilerinden önceki şeylerin izinden gitmelerine rağmen kendileri olmayı becerebilen yapıların zihinsel kaynaklarını konuşmak için Abdurrahman Çekim ile söyleşti. MİM Abdurrahman Çekim bölümü 21 Haziran 2021 tarihinde TRT2‘de izleyici ile buluştu. Bölümün tekrarları, Salı 16.00, Perşembe 8:00'de gerçekleşecek.  

Yapımcılığını Lacivert Film’in üstlendiği Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsü Enerji Müzesi'nde çekimleri gerçekleştirilen MİM programını Nevzat Sayın hazırlayıp sunuyor. Bölüm yayını ve hafta içi devam eden tekrarlarının ardından TRT İZLE, TRT 2 youtube kanalı ve TRT Dinle kanalında yer alan programın dekoru ise tasarım ürünlerin tedarikçisi olarak 1992 yılından beri tasarım ve mimarı alanında bir Türkiye’de referans noktası olan Mozaik firmasından temin edildi.

 

*

Abdurrahman Çekim Hakkında

Abdurrahman Çekim, 1978 yılında doğdu. 1999’da Antalya Anadolu Lisesi’nden, 2003’te Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. 2001 yılında henüz öğrenci iken çalışma hayatına başladı. 2006 yılına kadar Emre Arolat Mimarlık’ta, 2009 yılına kadar ise DB Mimarlık’ta çeşitli ölçekteki projelerde tasarım ve uygulama projelerinde çalıştı. 2009 yılında Sevilay Uğur Çekim ile birlikte Baraka’yı kurdu. Baraka bünyesinde konut, otel, ofis, okul, lojistik merkezi gibi alanlarda ve yarışmalarda üretimler gerçekleştirdi. 2014 yılında Arkitera Genç Mimar Ödülü’ne, 2016/2017 yılında Europe 40 Under 40 Ödülü’ne layık görüldü. Üniversitelerde çeşitli programlar dahilinde konuşmacı ve atölye yürütücüsü olarak katıldı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak proje dersi vermeye devam etmektedir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :