Meyhane Kültürüne Modern Yorum

mimarizm.com / 27 Haziran 2016
Geleneksel ve otantik meyhane öğelerinin modern bir şekilde ele alındığı Dudak Payı Meyhane, şehirli ve dinamik konseptiyle dikkat çekiyor.

Marka deneyimi ve tasarım ajansı I-AM, MEY/Diageo ile Türkiye genelinde uygulamaya konulacak Meyhane Deneyimi Projesi kapsamında restoran iç mimari ve marka konseptleri geliştirdi.

dudakpayi meyhane

I-AM proje kapsamında, derinlemesine yapılan pazar araştırmalarının ardından Türkiye’deki meyhane kültürünü genç nesile yeniden tanıtmak amacıyla, biri modern diğeri vintage olmak üzere iki farklı meyhane konsepti belirledi.

dudakpayi meyhane2

Modern konsept kapsamında geliştirilen Dudak Payı Meyhane için genç, dinamik, şehirli, özellikle bulunduğu bölgede yaşayan lokal hedef kitlenin yaşam tarzına uygun bir konsept yaratıldı. Bir yandan geleneksel ve mütevazı meyhane özelliklerini taşıyan Dudak Payı Meyhane, diğer yandan modern mimari tasarımı ve gastronomisi ile meyhane kültürüne farklı bir anlayış getiriyor.

dudakpayi meyhane

dudakpayi meyhane4

dudakpayi meyhane

I-AM’in kurucu ortaklarından Emre Kuzlu, Dudak Payı Meyhane’nin iç mimari ve marka konsepti tasarımıyla ilgili olarak “Meyhane Deneyimi Projesi kapsamında modern meyhane tasarımı üzerine çalışırken; geçmişten günümüze süre gelen samimi ve geleneksel meyhane öğelerini modern bir şekilde yeniden yorumlamayı hedefledik. Sonuç olarak, keyif ve lezzeti paylaşmak için bir araya gelen insanların güzel vakit geçirebileceği, verdiği duygu anlamında olarak geleneksel ancak yapı olarak modern bir meyhane tasarladık. Dudak Payı Meyhane, tasarımını  farklı lokasyonlarda zincir meyhane olabilecek şekilde çalıştığımız ilk örnek” diyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :