Manifold Kitap: Labirent

mimarizm.com / 25 Temmuz 2022
Nevzat Sayın'ın yeni kitabı "Labirent", Türkçe ve İngilizce olarak Manifold'dan çıktı.

Fotoğraflar: manifold

“Labirent çizmeyi bıraktıktan çok zaman sonra şeytan dürttü, bazılarını tuvale aktarmaya giriştim; başkalaşıp, değiştiler; defterlerimdeki çizimlerden iyice uzaklaştılar. Üç boyutlu bir nesneyi ortogonal çizimlerle, bilmediğim araç gereçlerle iki boyutlu bir düzleme aktarmak zordu ama sonuç kışkırtıcıydı; duramadım; üç boyutlu nesnelere dönüştürmeye çalıştım. Yine bambaşka şeyler oldular, kışkırtıcılıkları da arttı… Bütün bunları az çok bilen, farklı disiplinlerden arkadaşlarımla süreci, sonuçları konuştuğumuz keyifli bir söyleşiye, daha sonra bir sergiye ve en sonunda da bir kitaba dönüştüler…” diyor Nevzat Sayın.

Nevzat Sayın’ın labirent çizimlerinden bir seçki manifold Kadraj’da yayımlanmıştı. Kitapta yer alan söyleşi, Evrim Altuğ moderatörlüğünde, Nevzat Sayın, Seyhun Topuz, Murat Germen, Serhan Ada, Tijen Demirörs, Korhan Gümüş, Esen Karol ve Sema Germen arasında gerçekleşti. İlk versiyonu ise Siyah Beyaz Sanat Gelerisi’nde 20.12.2019 – 13.01.2020 tarihlerinde Ankara’da gerçekleşen “Labirent” sergisi nedeniyle Siyah Beyaz gazetesinde yayımlanmıştı.

Ayşe Umur ve Umur Basım’ın katkıları, Bilge Barhana’nın İngilizce redaksiyonda verdiği destek ile, Esen Karol’un yayıma hazırladığı ve tasarladığı kitap, Ofset Yapımevi tarafından basıldı.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :