Macunsuz Diş Temizleyen Nano Teknolojik Diş Fırçası; Misoka

Tuba Tellioğlu Şeren / 09 Eylül 2016
Japon tasarımcı Kosho Ueshima, macunsuz diş temizliği yapabilen nano teknoloji ürünü bir diş fırçası tasarladı.

Osaka merkezli teknoloji şirketi Yumeshokunin işbirliğinde üretilen Misoka diş fırçasının en önemli özelliği, kıllarının nano boyuttaki mineral iyonlarla kaplanmış olması. (1 nanometre, metrenin milyarda biri, diğer bir deyişle 1 milimetrenin milyonda biri kadardır) Kıllar üzerindeki iyonlar, fırçalama sırasında ağız ve dişteki tüm bakterileri yok ederken diş minesini kaplayarak bir tür koruma kalkanı da oluşturuyor.   

Bu üründe diş macunu kullanmak yerine diş fırçasını bir bardak su içine daldırarak kıllar üzerindeki iyonların serbest kalmasını sağlıyor ve dişinizi fırçalıyorsunuz.  “Diş macunu kullanmaksızın dişiniz tıpkı diş hekiminin uyguladığı temizlik operasyonu sonrasındaki kadar parlak ve temiz oluyor” diyor fırçanın tasarımcıları. 

Diş fırçası üzerindeki kılların her biri sadece 0.178 milimetre kalınlığında. Uçları sivriltilmiş olan bu ince kıllar dişler arasındaki açıklıkların da iyice temizlenmesini sağlıyor. 

Japonca’da “ayın son günü” anlamına gelen “Misoka” kelimesi dış fırçasının aylık kullanım süresini akla getirmesi için tercih edilmiş. Günde 3 kez dişinizi fırçalıyorsanız 1 ay sonunda diş fırçanızı yenilemeniz gerekiyor çünkü Misoka dış fırçasıyla toplamda 90 kez etkili bir biçimde diş temizliği yapılabiliyor.

Yumeshokunin’in nano teknoloji ürünü dış fırçaları Asya ülkeleri ve Japonya’da 2007 yılından beri satışta. Misoka’nın 2 milyon ünitesi şimdiden satılmış.

The Industrial Design Studio’nun Tokyo ofisinden Kosho Ueshima, diş fırçasını yeniden tasarlamış. Ueshima’nın tasarımı akışkan bir tür plastik olan PET (polyethylene terephthalate) ile üretilmiş. Daha önce başka fuarlarda da görücüye çıkan Misoka bu yılki Maison&Objet fuarında (2016) da büyük ilgiyle karşılandı. Ziyaretçiler, markanın standında bir bardak suyla birlikte sunulan diş fırçasını bizzat kullanarak yeni ürünün özelliklerini keşfettiler. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :