Lefkoşa, Engelsiz Yaşam Sosyal Alan Ve Mustafa Çelik Spor Salonu Ulusal Mimari Tasarım Yarışması Kitapçığı Çıktı

mimarizm.com / 14 Ağustos 2020
KTMMOB Mimarlar Odası'nın daha önce dijital olarak yayınlandığı, Lefkoşa, Engelsiz Yaşam Sosyal Alan ve Mustafa Çelik Spor Salonu Ulusal Mimari Tasarım Yarışması kitapçığı basıldı.

Engelsiz Yaşam Sosyal Alan ve Mustafa Çelik Spor Salonu Ulusal Mimari Tasarım Yarışması” kitapçığının basılmasıyla KTMMOB Mimarlar Odası yayınlarına bir yenisi eklendi.

2017 yılında düzenlenip 2018’de sonuçlanan "Engelsiz Yaşam Sosyal Alan ve Mustafa Çelik Spor Salonu Ulusal Mimari Tasarım Yarışması" belgelerinin derlendiği kitapçık, pandemi sebebiyle daha önce dijital olarak paylaşılmıştı. Yaz başında basılan kitabı, Lefkoşa’daki merkez binadan edinebilirsiniz.

Yeni yarışma kitapçığı, Türker Aktaç’ın ve danışman jüri üyelerinden Günay Kibrit’in ön yazılarının ardından Jüri Başkanı Kozan Uzunoğlu’nun değerlendirme yazısıyla başlıyor. Kitapta; yarışma kapsamı, programı, amacı gibi yarışmayla ilgili detay bilgilerin ardından ödül alan projeler, mimari raporları ve jüri değerlendirmeleri yer alıyor.

“Sevgi, her engeli aşar” sözleriyle başlayan kitabımızla ön yazıda vurgulandığı gibi “yaşadığımız yapılı çevrede Evrensel Tasarım İlkeleri’nin uygulanması için bir farkındalık yaratabilirsek…”, ne mutlu bizlere!


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :