Kuş Bakışı Amerika; Flatland II

Tuba Tellioğlu Şeren / 21 Temmuz 2017
Flatland/Düzülke fotoğraf serisinin ikincisinde Aydın Büyüktaş bu kez objektifini Amerikan kırsalına ve caddelerine yöneltiyor.

Fotoğrafçı Aydın Büyüktaş Flatland’in ikinci serisinde, perspektifle oynayan iki boyutlu görseller yaratmak için bu kez Amerikan kırsalını ve caddelerini konu edinerek Arizona, Teksas ve Kaliforniya’da çektiği yüzlerce fotoğrafı bir araya getiriyor. 

Flatland/Düzülke serisinin ilkinde fotoğrafçı, fotoğraf birleştirme yöntemini kullanarak İstanbul’daki mekânları kuş bakışı görüntüleyip, dönüştürerek onlara farklı boyutlar kazandırmıştı.  

 

Büyüktaş’ın fotoğraflarındaki dünyanın bir sonu yok: Yukarıdan aşağı doğru kıvrılan peyzaj görsellerinde herhangi bir ufuk çizgisine rastlamak mümkün değil. Peki, Büyüktaş’ın sıra dışı fotomontajlarındaki sırrın ne olduğunu merak ediyor musunuz? Fotoğrafçı dünyayı yukarıdan görüntüleyebilmek için bir drone kamera kullanıyor.

 

Tıpkı Büyüktaş gibi bugün diğer pek çok fotoğrafçı ve tasarımcı, içinde yaşadığımız dünyayı yansıtmak ve görselleştirmek için fotoğraf birleştirme yöntemine başvuruyor. 

Kaynak, Gestalten 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :