Kontra, Aydınlatma Koleksiyonunu Maison&Objet'de Sergileyecek

mimarizm.com / 04 Ağustos 2017
Kontra’nın özgün tasarım vizyonunu yansıtan aydınlatma koleksiyonu, 8-12 Eylül tarihleri arasında Paris Maison&Objet Fuarı’nda sergilenecek.

Lampadarius

İç mimari proje ve uygulamalarının yanı sıra mekânın ihtiyaçlarına özel çözümler getiren ürünler de tasarlayan İç Mimar Gülşah Cantaş yönetimindeki Kontra, yeni aydınlatma koleksiyonunda klasik formları modern bir anlayışla yorumlarken zaman zaman Doğu mitolojisine ve İstanbul’un kültürel imgelerine de sıra dışı göndermeler yapıyor. 

Kontra’nın aydınlatma koleksiyonunda yer alan Lampadarius, Look-up, Servant, Cone, Drop, Clarify, Orna, Robot ve Lale ürünlerinden her biri geçmişten taşıdıkları izleri günümüzün malzeme çeşitliliği, detay anlayışı ve üretim teknikleriyle buluşturuyor. 

Bağımsız bir aydınlatma elemanı olarak lambader, 17. yüzyıl Fransa’sında aydınlatmada çığır açan bir devrim niteliğindeyken, günümüz yaşam alanlarının vazgeçilmez bir parçası. Kontra’nın tasarım anlayışı ile günümüze uyarlanan Lampadarius’un pirinç, krom, bakır ve elektrostatik kaplama ve deri başlık seçenekleri mevcut.

Bakır gövdesiyle duvar aydınlatmasının yeni bir yorumu olarak tasarlanan Look-up, pirinç ve krom alternatifleriyle farklı tarzlardaki iç mekân dekorasyonlarına hitap ediyor.

Loop-up

Elektrostatik boyalı siyah metal gövde ve dairesel formdaki masif ceviz rafların birleşimden doğan Servant, ayarlanabilir başlığıyla aydınlatmada pratiklik ve esneklik sağlıyor. 

Servant

Aydınlatma tasarımını geometriyle bütünleştiren ve konik formuyla iç mekanlarda dinamik bir etki yaratan Cone, Kontra’nın bir düzlem içindeki dairenin her noktasını, düzlem dışındaki başka bir daireye birleştiren aydınlatması. 

Cone

Masif ahşap gövde ve pirinç bileşenlerden oluşan Drop sarkıt aydınlatmanın meşe ve ceviz alternatifleri de bulunuyor. 

Drop

Fütüristik bir tasarıma sahip Robot ise gövdeyi çevreleyen mekanizmada bulunan on altı ampulle yüksek enerji ve dinamik bir görüntü yaratırken, hareketli mekanizması sayesinde kullanıcıya tasarımı biçimlendirme olanağı tanıyor. 

Robot

İstanbul ile özdeşleşerek şehrin simgesi haline gelen lale figürünün iç içe geçen tellerle yeniden yorumlandığı Lale abajur, Doğu mitolojisindeki çiy damlasına düşen yıldırımın yarattığı lale hikayesinden esinlenerek tasarlanmış. 

Lale

Masif meşe başlığı, pirinç bağlantı bileşenleri ve elektrostatik kaplama gövdesiyle masa aydınlatması Clarify ise vintage tarzı yalın tasarımla buluşturuyor.

Clarify

Klasik üslubun minimalist çizgiler ile modernize edildiği Orna’nın pirinç, krom, rose gold ya da tercihe göre elektrostatik kaplama seçenekleri mevcut.  

Orna


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :