Kemer İstasyonu Hangarı Mimarlık Müzesi Oluyor

mimarizm.com / 10 Şubat 2021
Konak Belediyesi, 10 yıllığına kiraladığı tarihi Kemer Tren İstasyonu’nun hangar binasını İzmir Serbest Mimarlar Derneği ve Mimarlar Odası İzmir Şubesi işbirliğiyle mimarlık müzesi olarak şehre kazandıracak.

İzmir Serbest Mimarlar Derneği tarihi Kemer Tren İstasyonu’nun hangar binasını, Konak Belediyesi ve Mimarlar Odası İzmir Şubesi işbirliği ile birlikte restore ederek, mimarlık müzesine dönüştürecek ortak hizmet protokolünü, Konak Belediyesi Basmane Semt Merkezi’nde düzenlenen törenle imzaladı. Protokole Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Serbest Mimarlar Derneği (İzmir SMD) Başkanı Hüseyin Egeli ile Mimarlar Odası İzmir Şubesi Başkanı İlker Kahraman imza attı.

İzmir Serbest Mimarlar Derneği (İzmir SMD) Başkanı Hüseyin Egeli imza töreninde, İzmir mimarlığı için çok önemli bir gün yaşandığını ifade ederek, “Yedi yıl önce Türkiye’de hiçbir şehirde olmayan bir mimarlık müzesi hayalimiz vardı. Bugün meslektaşımız olan sevgili başkanımızın desteğiyle ve hızlı kararlarıyla bu noktaya gelmiş durumdayız”.

Müzenin şehre çok ciddi bir değer katacağına inanıyorum, “Bütün mimarlık bileşenlerinin hep birlikte, sadece bir müze kimliğiyle değil, halkla, şehirle bütünleşen bu projeyi destekliyor olması da önemli bir nokta. Şehirdeki bütün bileşenleri, daha iyiye gidilmesi noktasında, önümüzdeki günlerde birlikte çalışmaya davet ediyoruz. Hayırlı olsun. Çok keyifli bir süreç ve şehir için de değerli bir proje olacağına inancımız ve heyecanımız tam” dedi.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :