Karanlık Oda: Çağatay Çomaklı

mimarizm.com / 09 Mart 2022
Mimar Çağatay Çomaklı'nın, inceleyenleri kentsel alışkanlıklarından uzaklaştırarak kırsal bir yolculuğa çıkartacak fotoğrafları bu ay Karanlık Oda'da...

Hız, ulaşım, zaman gibi kavramların alışılagelmiş 21.yy yaşantısından farklı bir anlam kazandığı kırsal mekanların, fotoğrafçılık disiplininde bulunduğu noktayı ifade ettiğini belirten Mimar Çağatay Çomaklı'nın, "Kentlerden Uzakta Gezintiler Bütünü" başlığıyla kadrajına takılanlar bu ay Karanlık Oda'da yer alıyor.

Daha fazla fotoğrafı Karanlık Oda'da inceleyebilirsiniz.

 

*

Çağatay Çomaklı Hakkında

21.07.1998 tarihinde Erzurum’da doğdu. Atatürk Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde 2021 yılı Ağustos ayında mezun oldu. Mezuniyet sonrasında Aura İstanbul 2021 Güz Dönemi programına kabul aldı ve 1 dönem boyunca araştırmacı olarak yer aldı. Bu süreçte fotoğrafçılık ve sinema üzerine kavramsal çalışmalar, okumalar yapıp sonrasında çeşitli üretimlerde bulundu.

Mimarlık eğitiminde ve mezuniyet sonrasında birçok farklı yarışma projesine katıldı ve çeşitli ödüller kazandı.

İçinde bulunduğu fotoğrafçılık disiplininde de çeşitli fotoğraf yarışmalarından ödülleri bulunmaktadır.

Fotoğrafçılık disiplinine uzun zamandır gönül vermiş birisi olarak genelde kırsal yaşam alanlarına dair fotoğraflar çekmekte ve kentsel-kırsal dinamikleri sorgulayan "hikaye" üreten fotoğraflar çekmektedir. Türkiye ve dünyada birçok farklı lokasyonda çektiği fotoğrafları instagram hesabı üzerinden paylaşmaktadır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :