Juliopolis I

mimarizm.com / 28 Mart 2024
Editörlüğünü Ali Metin Büyükkarakaya’nın yaptığı “Juliopolis I” isimli kitap, VEKAM Yayınları'ndan açık erişime sunuldu.

Juliopolis I”, Koç Üniversitesi VEKAM, Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Hacettepe Üniversitesi ortaklığı ile gerçekleştirilen Juliopolis Projesi kapsamında hazırlanmıştır.

Juliopolis Projesi, çok disiplinli ve çok katmanlı yapısıyla, arkeolojik araştırmanın çağdaş yorumuna sahip çıkmakta, yürütülen çalışmanın antropolojik bağlamlarını incelemelerin temeline yerleştirerek ülkemizde pek de rastlanmayan bir modeli öne çıkarmaktadır.

Kitap, Anadolu Medeniyetleri Müzesi tarafından gerçekleştirilen arazi çalışmalarından elde edilmiş bilgilerin proje ekibi tarafından ele alınarak yapılan değerlendirmelerini, alanda ekip tarafından sürdürülen çok yönlü incelemelerin yeni sonuçlarını, arkeolojik alan hakkında jeolojik bilgilerin yanı sıra sosyal antropoloji ve etnobotani çalışmalarından elde edilen bulguları içermektedir. Bununla birlikte kitapta, proje kapsamında gerçekleştirilen üç boyutlu uygulamalar ile dijital arşiv çalışmaları hakkında yazılar da yer almaktadır.

Kitabı indirmek için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :