İTÜ İşletme Fakültesi Binası Mimari Proje Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

mimarizm.com / 30 Aralık 2019
İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Mimari Proje Yarışması'nda teslim edilen 205 proje arasından dereceye giren tasarımların sahiplerine ödülleri verildi.

İTÜ İşletme Fakültesi Mimari Proje Yarışması için “Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışmaları Yönetmeliği” kuralları içinde “Serbest, ulusal, tek kademeli, mimari proje yarışması” olarak açılan yarışmada 205 proje teslim edildi. Kazananların 8 Aralık tarihinde duyurulduğu yarışmada dereceye giren tasarımların sahiplerine ödülleri 28 Aralık tarihinde İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende verildi. İlk üç dereceye mimari proje ödülü verilmesinin yanısıra, 4 satın alma ve 5 mansiyonda proje sahiplerine takdim edildi. Yarışmada birincilik ödülünü, Mimar Erol Kalmaz, Mimar Kemal Bal ve İnşaat Mühendisi Nuri Karaer’in tasarladığı proje kazandı. (Danışmanlar: Nil Bıçak; Mimar, Kemal Doruk Kaplan; İnşaat Mühendisi, Emine Tuğçe Tutar; İç Mimar. Yardımcılar: Özgün Yücetürk; Mimar, Ali Gürer; Öğrenci, Demet Satı; Öğrenci.

“Tarihi dokuyu gözeten bir proje kazandı”
Seçilen projenin tarihi dokuya uygun proje olduğunu aktaran İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca; “Yarışmada katılımcılardan tarihi binayla uyum sağlayan bir proje ortaya koymalarını bekliyorduk. Yarışmaya yoğun ilgi bizleri son derece mutlu etti. Teslim edilen 205 proje arasından tarihi dokuya en uygun projenin seçildiğini düşünüyorum. Tüm katılan ekiplere, değerli jüri üyelerine özellikle teşekkür ediyorum. Gelecekte, başka yapılarda da bu gibi mimari proje yarışmaları düzenleyeceğiz. Bu sayede ülkemizdeki mimari proje geleneğinin derinleşmesine destek oluyoruz” dedi.

“Maçka Kampüsünün kalbine dokunuş”
İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Lütfihak Alpkan; İTÜ Maçka Kampüsü’nün kalbinde yer alacak yeni bir mekân için kazanan proje belli oldu. Tarihi binanın yanında yapılacak proje aynı zamanda kampüsün idari binası da olacak. Kentimizin önemli merkezinde, akademik lisans ve lisansüstü derslerinin de yapılacağı bina, aynı zamanda estetik ve mimari açıdan da önemli bir merkez olacak. Projelerini sunan 205 katılımcıya teşekkür ediyor, yarışmada dereceye girenleri tebrik ediyorum” dedi.

Yarışmada dereceye giren diğer isimler için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :