İstanbulSMD MIPIM’de Türk Mimarlarını Tanıttı

mimarizm.com / 21 Mart 2016
İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD) bu yıl ilk kez resmi olarak bulunduğu MIPIM’de, Türk mimarlarının yurtdışı pazarlara açılması için önemli bir adım attı.

Fransa’nın Cannes kentinde her yıl yapılan MIPIM, gayrimenkul sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olarak kabul ediliyor. İstanbul’un önde gelen mimarlık ofislerinden İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD) üyesi olan mimarların tasarladığı bina görsellerinden oluşan video sunumu, Türk ve yabancı gayrimenkul uzmanları tarafından beğeniyle karşılandı. 

İstanbulSMD’nin MIPIM’in en yoğun günü olan 16 Mart 2016 tarihinde düzenlediği panele de ilgi büyük oldu. Kalabalık bir izleyici kitlesine Türk mimarlarının yapıtları ve son yıllarda çok sayıda bina üretmekten ötürü kazandıkları deneyimin dış pazarlarda önemli bir avantaj olacağı anlatıldı. İSMD üyelerinden HAS Mimarlık’tan Ayşe Hasol Erktin, MuuM Mimarlık’tan Murat Aksu ve ERA Mimarlık’tan Ali Hızıroğlu’nun katıldığı panelde, Türk mimarlarının, son yıllardaki gayrimenkul yatırımlarıyla ve Türk müteahhitleriyle birlikte girişilen uluslararası projelerde önemli birikim ve deneyim kazandıklarına dikkat çekilerek, dünya standartlarında hizmet kalitesi sundukları belirtildi.  

Ertun Hızıroğlu, Ayşe Hasol Erktin, Murat Aksu, Ali HızıroğluİstanbulSMD Başkanı Ertun Hızıroğlu, panelistler Ayşe Hasol Erktin, Murat Aksu, Ali Hızıroğlu ile birlikte

Kendisi de mimar olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’nın MIPIM'de ziyaret ettiği İstanbulSMD standında, dış pazarlara tasarımla giren ülkelerin, gerek yapı malzemesi, gerekse müteahhitlik hizmetleri ihracatında da önemli artışlar gözlendiği; Türk mimarlarının başarısının, müteahhitler ve yapı malzemesi üreticilerine de yansıyacak olumlu bir etki yaratacağı konuşuldu.

MIPIM'deki İstanbulSMD standıİstanbulSMD standı


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :