İstanbul'un Tarihi Yapıları Boyama Kitabı

mimarizm.com / 27 Mayıs 2020
ÇEKÜL Vakfı'nın, Yüksek Mimar Y. Metin Keskin'in desenlerinden yapılan bir seçkiyle hazırladığı PDF formatında ücretsiz indirilebilen, İstanbul'un Tarihi Yapıları Boyama Kitabı yayında.

ÇEKÜL Vakfı 30 yıldır, kültürel miras çalışmalarında aralarında ressam, karikatürist, grafiker ve fotoğraf sanatçılarının da bulunduğu pek çok gönüllüsünün desteğiyle zengin bir görsel arşiv oluşturdu. ÇEKÜL Bilgi Belge Merkezi koleksiyonu arasında bulunan bu görsel arşiv günden güne çeşitleniyor.

ÇEKÜL, Yüksek Mimar Y. Metin Keskin'in desenlerinden yapılan bir seçkiyle hazırladığı İstanbul'un Tarihi Yapıları Boyama Kitabı ile İstanbul’un kültürel mirasına yeniden bakmak, hatırlamak istiyor.

Suluboya ya da kuru kalem boyama önerisiyle, ÇEKÜL Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Y. Metin Keskin’in çizdiği İstanbul’dan dokuz tarihi yapının desenine yer verilen kitapta: Beyoğlu'ndaki ÇEKÜL Evi, Birinci Vakıf Han, Galata Kulesi, Kadıköy, Kapalıçarşı Mercan Çeşme, Kız Kulesi, Ostrorog Yalısı, Amcazede Yalısı, Ortaköy Camisi, Haseki Hürrem Sultan Hamamı yer alıyor. Kitabın ön ve arka kapağında desenlerin suluboyayla renklendirilmiş halleri görülebilir. Yapıların hikâyeleri de kitabın sonunda derlenmiş.

İstanbul'un Tarihi Yapıları Boyama Kitabı'nı PDF formatında ücretsiz indirmek için tıklayın.

Kitap için baskı önerisi:
Kuru boya için: A4 fotokopi kâğıdı
Suluboya için: A4 / Min. 160 gr.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :