İstanbul Modern Zanaat, Sanat ve Tasarım Platformu'ndan İlk Ürünler

mimarizm.com / 08 Nisan 2016
İstanbul Modern Zanaat, Sanat ve Tasarım Platformu’nun ilk projesi tamamlandı. Proje kapsamında Atilla Kuzu, Hatice Gökçe, Adnan Serbest, Ekrem Yalçındağ ve Seyhun Topuz gibi ünlü isimler, unutulmaya yüz tutmuş zanaat ve el sanatlarını, güncel sanat ve tasarımla buluşturan ürünlere imza attılar.

Kaybolmakta olan zanaat ve el sanatları, ünlü sanatçı ve tasarımcıların yorumlarıyla yeniden hayat buluyor. İstanbul Modern Zanaat, Sanat ve Tasarım Platformu’nun projesi, hayal gücüyle el becerisini buluşturuyor. Bakır, ahşap, kemik, cam ve sedef malzemelerinden tasarlanan yaratıcı ürünler 3 Mayıs 2016 itibariyle İstanbul Modern Mağaza’da sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

“İstanbul Kalkınma Ajansı Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında gerçekleşen proje; sanatçı, tasarımcı ve zanaatkârların birlikte çalışıp, birlikte üretirken birbirlerinin tecrübelerinden faydalanmalarını sağlıyor. Proje, zanaat eksenli üretim-tasarım ilişkisine dikkat çekiyor. 

Bakır, ahşap, cam, kemik ve sedefle geleneksel üretim tekniklerinin yeniden yorumlanarak tasarım objelerine dönüştüren projeye beş sanatçı/tasarımcı, dört zanaatkâr katıldı.

Atilla Kuzu’nun bakır, Hatice Gökçe’nin kemik, Adnan Serbest’in ahşap, Ekrem Yalçındağ’ın sedef ve Seyhun Topuz’un cam için yorumladığı tasarımlar Fatma Ayran, Sezgin Yalçın, Gamze Araz Eskinazi ve Battal Yakut (Beto Usta) adlı zanaatkârların dokunuşuyla ortaya çıkan ürünlerle hayat buluyor. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :